Ölkəmizdə ardıcıl və sistemli şəkildə atılan bütün addımlar iqtisadiyyatın digər sahələri kimi elektrik enerji sisteminin də stabil istismarına müsbət təsir göstərmişdir.  Belə ki, elektrik enerji sisteminin davamlı və tarazlı inkişafına yönəldilmiş bir sıra mühüm layihələr respublikanın digər regionları kimi Şirvanda da uğurla həyata keçirilir. Belə uğurlardan biri də ümumi gücü 780 meqavat gücündə olan “Cənub Elektrik Stansiyası”dır.
“Azərenerji” ASC-nin Enerjinin İstehsalı idarəsindən SC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, cari ilin sentyabr ayında sözügedən stansiyada 94 mil4yon kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehsal edilmişdir.
Qeyd edək ki, cari ilin ötən 9 ayı ərzində isə bu stansiyada 2 milyard 731,4 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehsal edilmişdir.
Yeri gəlmişkən, sözügedən dövrdə elektrik enerji istehsalının digər texniki göstəricilərində də yüksək nəticələr əldə edilmişdir.
Mənbə onu da qeyd etdi ki, cari ilin son üç ayı ərzində stansiyanın elektrik avadanlıqlarına da mütəmadi baxışlar keçirilmiş və qeydə alınmış nasazlıqlar aradan qaldırılmışdır. Eyni zamanda qrafik üzrə texniki xidmət işləri də aparılmışdır. Hazırda stansiya dispetçer qrafikinə uyğun olaraq fəaliyyət göstərir.

TECHNICAL – ECONIMICAL INDICATORS ARE IN HIGH LEVEL
All the measures taken in a consistent and systematic manner, as in other sectors of the economy, a stable operation of power system had a positive effect. Thus, the electric power system in a number of important projects aimed at sustainable development of the country, and has been successfully implemented in Shirvan. One such success with a total capacity of 780 megawatts in the "Southern Power" is.
"Azerenergy" JSC, the press service of the Department of energy production, according to the station in September mil4yon 94 kWh of electricity was established.
Please note that the station within 9 months of this year, 2 billion 731.4 million kWh of electricity was established.
Incidentally, power generation was achieved in other technical indicators.
The source also said that the electrical power plant equipment in the last three months of the year, regular inspections are carried out and recorded defects have been eliminated. At the same time maintenance work was carried out in accordance with the schedule. Currently, power running according to schedule.