TƏDBIRLƏR PLANI UĞURLA ICRA OLUNUR
Qarşıdan gələn payız-qış mövsümündə enerji sisteminin dayanıqlı işləməsinin təmin edilməsi, yarımstansiyalarda avadanlıqların təhlükəsiz və dayanıqlı istismarı ən mühüm vəzifələrdəndir. Beyləqan Elektrik Şəbəkəsinin kollektivi rayonun energetika təsərrüfatında icrası nəzərdə tutulan tədbirləri vaxtında yerinə yetirməyə çalışır.
Sözügedən müəssisədən “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, tədbirlər planına uyğun olaraq, 35 kilovoltluq “Dostluq” yarımstansiyasında 10 kV-lik giriş yağ açarının yerləşdiyi yuvada keçid izolyatoru yenisi ilə əvəzlənib. Eyni gərginlikli “Xalac” yarımstansiyasında isə 6,3 MVA-lıq transformatorun 35 kV-lik girişlərinin dəyişdirilməsi, eyni adlı hava xəttində ağac dayağın dəmir dayaqla əvəzlənməsi də görülən işlər sırasındadır.
Mənbəyə istinadən qeyd edək ki, 10 kV-lik “Yuxarı Aran” hava xəttinin “Mayak” budaqlanmasında 7 ədəd dəmir-beton dayağın quraşdırılması həyata keçirilib. Eyni zamanda, rayonun Qaralar kəndində yeni salınmış yaşayış massivində istehlakçıların elektrik enerjisi ilə təchizatını daha da yaxşılaşdırmaq üçün 10 kV-lik, 0,4 kV-lik hava xətti çəkilib, 1 ədəd 63 KVA gücündə transformator quraşdırılıb. «Şərq» qəsəbəsində isə 0,4 kV-lik dayaqlar yeniləri ilə dəyişdilib.
Qeyd edək ki, görülən bütün məqsədyönlü tədbirlər həm enerji itkisinin qarşısının alınmasında, həm istehlakın dəqiqləşdirilməsində, həm də ümumi ödənişin artmasında öz müsbət nəticəsini göstərməkdədir.
Sonda onu da qeyd edək ki, başlanan tədbirlərin növbəti rüblərdə də davam etdirilməsi nəzərdə tutulur.

MEASURES PLAN IS SUCCESSFULLY EXECUTED
Supplying of regular work of energy system during autumn – winter season, exploitation of the equipments with safety and stability are the main orders. The collective of “Beylagan Electric Network” are assiduously try to execute their work in time at power engineering economy.
According to the information given by mentioned enterprise to the Press – release of “Azerenergy” JSC, entry insulator at the bay where placed entrance oil  circuit breaker by 10 kV was substituted with new one at “Dostlug” s/s by 35 kV. Changing of entries by 35 kV of the transformer by 6,3 MVA at the same tensioned “Khalaj” s/s, substituting of wooden stands with iron ones at the same named TL are belonging to these type measures.
Lets` noted under the information given by the source, construction of 7 iron – concrete stands at Mayak branching of “Yukhari Aran” TL by 10 kV is carried out. At the same time, TL by 10 kV, 0,4 kV were installed, one transformer by 63 KVA was constructed in the line of improving of energy supply of the consumers located at living massif of Garalar village of the region. Stands by 0,4 kV were substituted with new ones at Sherg settlement.
Lets` noted that, all carried out measures make opportunity for preventing of energy loss and specifying of consumption.