Füzuli Elektrik Şəbəkəsindən (EŞ) “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, müəssisənin xidməti ərazisində istehlakçıların daha da keyfiyyətli və dayanıqlı elektik enerjisi ilə təmin olunmasına xüsusi diqqət yetirilir. Bu məqsədlə elektrik avadanlıqları və hava elektrik verilişi xətləri vaxtlı-vaxtında təmir olunur, saz vəziyyətə gətirilir.
Məcburi köçkünlərin məskunlaşdığı “Qayıdış” adlandırılan 16 fin evlərindən ibarət 1 qəsəbədə, həmçinin 23 kənddə dayanıqlığın təmin olunması üçün bütün zəruri tədbirlər görülür. Şəbə­kənin ehtiyat transformatorlarla təchiz edilməsi gözlənilməz qəza açılmalarında fasiləsizliyi təmin etməyə imkan verir.
Mənbəyə istinadən qeyd edək ki, ötən müddətdə 110 kV-lik “Böyük Haramı” və “Şükürbəyli” yarımstansiyalarında 110 kV-lik  yağ açarları əsaslı təmir olunub.  Ayrı-ayrı vaxtlarda ifrat  yüklənmə nəticəsində na­saz vəziyyətə düşmüş 20 transformator əsaslı təmir edilərək müvafiq yerlərdə quraşdırılıb. 10 kV-lik “Qazaxlar” və “Böyük Bəhmənli” xətlərində 10 kV-lik cərəyan transformatorları yeniləri ilə əvəz edilib. Eyni gərginlikdə olan “Mahmudlu” hava xəttində qabariti normallaşdırmaq məqsədilə dəmir-beton dayağın basdırılması, izolyatorların dəyişdirilməsi işləri aparılıb. Analoji tədbirlər, iş həcmindən asılı olaraq, “Şükürbəyli”, “Hos­pital” hava xətlərində və “Alıxanlı” hava xəttinin «Dilağarda» budaq­lanmasında da həyata keçirilib.
Onu da qeyd edək ki, 35 kV-lik “Ho­radiz” yarımstansiyasından çıxan 10 kV-lik “Babı-Arayatılı” hava xəttində yağ açarı vakuum açarla əvəz olunub. “Örənqala” yarımstansiyasında isə 4-cü, 5-ci və 6-cı “Qəsəbə” hava xətlərində müxtəlif təyinatlı təmir işləri həyata keçirilib.
Yeri gəlmişkən, yeni salınmış yaşayış massivlərinin elektrik enerjisi təchizatının yaxşılaşdırılması və dayanıqlığın artırılması məsələləri də diqqətdə saxlanılıb. Hərəsində 1 ədəd olmaqla «Qa­yıdış-10» qəsəbəsində 630 KVA, Şükür­bəylidə 250 KVA, Mah­mudlu-1, Mahmudlu-2 və Əh­mədallar kəndlərində 400 KVA-lıq transformator quraşdırılaraq enerji istehlakçılarının istifadəsinə verilib.

According to the information given by Fuzuli Electric Network (EN) to the Press – release of “Azerenergy” JSC, supplying of the consumers with quality and regular electric power at the enterprise service territory is in the center of the attention. For this purpose electric equipments and TL are repaired in time and are good repair.
Necessary measures are implemented at Gayidish settlement which is consisting of 16 Finnish houses where located refugees, at the same time at 23 villages. Supporting of the network with reserve transformers is supplied unexpected without interval accident opening situations.
Lets` noted stressing to the source that, oil circuit breakers by 110 kV of “Boyuk Harami” and “Shukurbeyli” s/s by 110 kV were repaired during last period. Extreme loaded 20 transformers were capital repaired and connected to relevant places during different period. Current transformers by 10 kV at Gazakhlar and Boyuk Bahmanli lines by 10 kV were substituted with new ones. Grounding of iron – concrete stand, changing of insulators are continued in order to normalizing of overall dimensions at the same tensioned Mahmudlu TL. Analogical measures were implemented at Dilagharda branching of Shukurlu, Hospital and Alikhanli TL.
Lets` noted that, oil circuit breaker at Bayi – Arayatili TL by 10 kV coming out of Horadiz s/s by 35 kV were substituted with vacuum breakers. Different setting repair work were carried out at the IV, V and VI Gasaba TL of Orengala s/s.
By the way, improving of energy supply of new living massif and increasing of stability are in the center of the attention. The transformer by 630 KVA at Gayidish – 10 settlement, the transformer by 250 KVA at Shukurbeyli, the transformer by 400 KVA at Mahmudlu – 2 and Ahmadallar villages were constructed and put into operation.