ZƏRURİ TƏDBİRLƏR DAVAM EDİR
“Hacıqabul EŞ”də növbəti payız-qış mövsümünə hazırlıq işləri davam etdirilir. Elektrik verilişi xətlərində və ötürücü avadanlıqlarda cari və əsaslı təmir işləri aparılır.
Sözügedən müəssisədən “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, 35 kilovoltluq “Atbulaq” hava xəttində 14 ədəd dayaq daha keyfiyyətliləri ilə dəyişdirilib, 35/6 kV-lik 753 saylı yarımstansiyada 2,5 və 4 MVA-lıq, 35/0,4 kV-lik “K.Marks” yarımstansiyasında isə 100 kVA-lıq transformatorlar təmir edilib. 35/10 kV-lik “Abdulabad” yarımstansiyasında 35 kV-lik, 35/10 kV-lik “Udulu” yarımstansiyasında 10 kV-lik giriş yağ açarları, 10 kV-lik “Cəngən” və “Şorbaçı” hava xətlərinin yağ açarları cari təmir olunub. Analoji proses 35/6 kV-lik 752 saylı yarımstansiyadakı transformatorda da həyata keçirilib.
Qeyd edək ki, 10 kV-lik “Padar” hava xəttində KRN tipli yuvada uçot komplekti bərpa olunub. 35/6 kV-lik “Pirsaat” yarımstansiyasının 6 kV-lik «Pirsaat» fiderində cərəyan transformatoru, 6 kV-lik girişdə isə 3 fazlı elektrik sayğacı quraşdırılıb. Eyni zamanda 10 kV-lik “Ağacanlı” hava xətti üzərindəki KRN tipli yuvada da uçot komplekti bərpa olunub. Eyni gərginlikli «Xilə-Mirzə» hava xəttində isə təxminən 6 km-lik məsafədə təmir işləri görülüb.
Qeyd olunanlarla yanaşı, şəbəkənin balansında olan 42 ədəd 10/0,4 kV-lik güc transformatoru cari təmir olunub, 8 transformator isə əsaslı təmir edilərək əvvəlki yerində quraşdırılıb. Eləcə də rayonun Muğan, Atbulaq, Abdulabad, Pirsaat, Nəvahi, Qubalı-Baloğlan, Qarasu, Talış, Meyniman, Xilə-Mirzə, Rəncbər, Kürçülü kəndlərində sıradan çıxmış sayğaclar yeniləri ilə əvəz olunmaqla 480-ə yaxın birfazlı elektrik sayğacı quraşdırılıb.

NECESSARY MEASURES ARE CONTINUED
The next preparation work to autumn – winter season is continued at Hajigabul EN. Capital and maintenance repair work is carried out a TL and at distribution equipments.
According to the information given by mentioned enterprise to the Press – release of Azerenergy JSC, 14 stands at Atbulag TL by 35 kV were substituted with new ones, the transformers by 2,5 and 4 MVA at the s/s number 753 by 35/6 kV, the transformer by 100 KVA at K. Marks s/s by 35/0,4 kV were repaired. Oil circuit breakers by 10 kV at Udulu s/s by 35/10, the other one by 35 kV at Abdulabad s/s by 35/10 kV, oil circuit breakers at Jengen and Shorbachi TL by 10 kV were maintenance repaired. Analogical measures were also implemented at the transformer of s/s number 752 by 35/6 kV.
Lets` noted that, account complete at CRN type bay of Padar TL by 10 kV was restored. Current transformer at Pirsaat feeder by 6 kV of Pirsaat s/s by 35/6 kV and three phased electric meter   at the entry by 6 kV was constructed. At the same time, account complete at CRN type bay of “Aghajanli TL by 10 kV was also restored. Approximately 6 km distance at the same tensioned Khile – Mirze TL was repaired.
Beside mentioned enterprises, 42  power transformers  by 10/0,4 belonging to the network balance  were maintenance repaired, 8 transformers were capital repaired and put into operation. Out of service meters were substituted with new ones and 480 one phased meters were constructed at Mughan, Atbulag, Abdulabad, Pirsaat, Nevai, Gubali – Baloghlan, Garasu, Talish, Meyniman, Khile – Mirze, Renjber, Kurchulu villages.