“AZƏRBAYCAN İES”: İKİNCİ RÜBÜN YEKUNLARI
Respublikamızın ən böyük enerji istehsalçılarından sayılan  “Azərbaycan İES”in kollektivi cari ilin altı ayını, o cümlədən II rübü də uğurlu istehsalat göstəriciləri ilə başa çatdırıb. Sözügedən dövrdə stansiyanın sex və sahələri əvvəlcədən təsdiq olunmuş iş planı əsasında fəaliyyət göstərib, enerji bloklarının və avadanlıqlarının dayanıqlı və qənaətli iş rejimləri təmin edilib, dispetçer yük qrafikinə əməl olunmaqla istehsal-plan tapşırıqları yerinə yetirilib, əsas və köməkçi avadanlıqların zədələnməsinə və sıradan çıxmasına gətirə biləcək qəza və imtina hallarına yol verilməyib. Stansiyadan “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumatda belə qeyd edilir.
Mənbənin bidirdiyinə görə, 2012-ci ilin ikinci rübündə, o cümlədən iyun ayında yüksək texniki-iqtisadi göstəricilər əldə edilib. Belə ki, cari ilin ikinci rübü, o cümlədən iyun ayı üzrə elektrik enerjisinin istehsalı, müvafiq olaraq 1 milyard 500 milyon və 521,7 milyon kilovatsaat təşkil edib. Hazırda stansiyada, dispetçer yük qrafikinə uyğun olaraq, sutka ərzində orta hesabla 14-15 milyon kVt-s elektrik enerjisi istehsal olunur.
Qeyd edək ki, respublika enerji sisteminin bütün müəssisələrində olduğu kimi “Azərbaycan” İES-də də mövsümə hazırlıqla bağlı tərtib edilmiş iş qrafikinə uyğun olaraq tədbirlər davam etdirilir. Bir blokda cari, iki blokda isə əsaslı təmir işləri aparılır.
Sonda onu da qeyd etmək yerinə düşərdi ki, digər enerji obyektlərində olduğu kimi, burada da yanğın təhlükəsizliyi məsələsi daima diqqət mərkəzində saxlanılır.

“AZERBAIJAN TPP”: RESULTS OF THE SECOND QUARTER
The collective of Azerbaijan TPP are succssefully finished six months of the current year, by the way, the second quarter of the year. Stabile and economic wok regime of  the equipments and energy units are supported, production – plan tasks were carried out in accordance to the dispatch graphic, there were not observed accidents and other indispositions at the workshops and at other spheres during mentioned period. It was noted in the information given by the power plant to the Press – release of Azerenergy JSC.
As the source informed, high technical – economical indicators were achieved during the second quarter of 2012 by the way in June of the current year. So that, electric energy production was about 1 milliard 500 million and 521,7 million kWh during the second quarter of 2012 by the way in June of the current year. At present, approximately 14-15 million kWh electric power was generated during a day in accordance to the dispatch graphic.
Lets` noted that, relevant measures are operated at Azerbaijan TPP as at all enterprises of energy system of the republic  in accordance to preparation work to season. One block was maintenance, two blocks were capital repaired.
It should be noted that at the end, fire safety is in the center of the attention as at other energy objects.