“Yardımlı Elektrik Şəbəkəsi”ndən “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə verilən məlumata görə, hazırda əsas diqqət payız-qış mövsümü ilə əlaqədar tədbirlər planında nəzərdə tutulmuş işlərin yerinə yetirilməsinə yönəldilib. Əsas məqsəd, hər il olduğu kimi, növbəti ilin qış aylarında ds istehlakçıları keyfiyyətli elektrik enerjisi ilə təmin etməkdir. Hazırda rayonun enerji təsərrüfatında mühüm təmir-bərpa işləri davam etdirilir. Elektrik enerjisi ilə təminatda dayanıqlığın təmin olunması məqsədilə yarımstansiyalarda yağ açarları, transformatorlar təmir edilir.
Bu ilin beş ayı ərzində 35/10 kV-lik «Aruz» yarımstansiyasında 3 saylı fiderin, 35/10 kV-lik «Yeni Yardımlı» yarımstansiyasında isə 6 saylı fiderin yağ açarı təmir edilib. 35 kV-lik «Masallı-Aruz» hava xəttində 2 anker, 3 ədəd dirək yenidən qurulub. Bu xətt boyunca 10 km məsafədə budama işləri həyata keçirilib. Ümumiyyətlə, bu ilin beş ayı ərzində 10 kV-lik xətlərdə 85 ədəd dayaq, 10 km uzunluğunda naqil, 0,4 kV-lik xətlərdə isə 65 ədəd dayaq dəyişdirilib. Həmçinin 0,4 kV-lik xətlərin 10 km məsafəsi əsaslı təmir edilib. Şəbəkənin balansında olan 204 ədəd transformator məntəqəsinin 25-də təmir işləri aparılıb, bunlardan 6-sı dəyişdirilib. Garvan, Kürəkçi, Arvana, Vərgədüz kəndlərində müxtəlif güclü transformatorlar daha güclü transformatorlarla əvəz olunub. Avaş, Perimbel kəndlərinin hərəsində isə bir transformator təmir edilib. Görülən zəruri tədbirlər nəticəsində istismar səviyyəsi yüksəlib, istehlakçıların elektrik enerjisi ilə təminatında müsbət dəyişikliklər yaranıb.

COMMISSION LEVEL WAS INCREASE
According to the information given by “Yardimli Electric Network” to the Press – release of “Azerenergy” JSC, at present, preparation measures in the line of autumn – winter season is in the center of the attention. The main goal is to supply the consumers with quality and stabile electric power as always. Presently, important repair – restoration work is continued at energy economy. Oil circuit breakers, transformers were repaired in order to supply stability in electric power support.
Oil circuit breakers of feeder number 3 at “Aruz” s/s by 35/10 kV and feeder number 6 at Yeni “Yardimli” s/s by 35/10 kV were repaired during five months of this year. Two anchors and three stands were reconstrcuted at “Masalli – Aruz” TL by 35 kV. In general, 85 stands at the lines by 10 kV, 65 ones at the lines by 0,4 kV and 10 km line were changed during five months of this year. At the same time, 10 km distance of the lines by 0,4 kV was capital repaired. Repair work was implemented at 25 transformer points from 204 ones and 6 of them were changed. Different powered transformers were substituted with much more powerful ones at Garvan, Kurekchi, Avrana, Vergeduz villages. One transformer was repaired at each of Avash, Perimbel villages. As a result of carried our measures commission level was increased, positive changes were observed at consumers` electric power supply.