Bütün aidiyyəti energetika müəssisələrində enerjisistemin dayanıqlılığının daha da möhkəmləndirilməsi, ötürülən elektrik enerjisinin keyfiyyət göstəricilərinin yaxşılaşdırılması məqsədilə tərtib olunmuş tədbirlər planında nəzərdə tutulmuş təmir-sazlama və sınaq işləri uğurla yerinə yetirilir. Ümumiyyətlə, tələbatçıların daha da keyfiyyətli və dayanıqlı elektrik enerjisi ilə təmin olunması energetiklərin qarşısında duran mühüm vəzifədir. O cümlədən, Göygöl rayonununda elektrik enerjisi təchizatının daha da yaxşılaşdırılması istiqamətində ardıcıl tədbirlər yerinə yetirilir. Bütün imkan və qüvvələr ötürücü və paylayıcı şəbəkələrin istismar səviyyəsinin yüksəldilməsinə yönəldilib.
“Göygöl Elektrik Şəbəkəsi”ndən “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə,  cari ilin son aylarında əsaslı yenidənqurma işlərinə vüsət verilib. Layihə institutunun hazırladığı plana əsasən, rayon mərkəzinin əsas küçələrində bütün kommunal xətlər – su, qaz, kanalizasiya, enerji xətləri yenidən qurulur. Küçə işıqlandırılmasının enerji təminatı da daxil olmaqla kommunikasiya xətləri yerin altına  keçirilir. Bu, təhlükəsizlik, təmizlik və ekoloji baxımdan əhəmiyyətlidir. SİP kabellər, yüksək gərginlikli xətlər və 04 kV-lik xətlər yenidən yeraltı xətlərlə əvəz olunur.
Mənbəyə istinadən qeyd edək ki, rayon mərkəzində  və kəndlərdə nə qış mövsümündə, nə də yaz yağışları və daşqınları zamanı elektrik təsərrüfatına ciddi ziyan dəyməyib, enerji verilişində fasilə yaranmayıb.
Mənbə onu da bildirdi ki, hazırda elektrik verilişi xətlərinin mühafizə zonaları, yarımstansiyaların ərazisi yaşıl küt­lədən təmizlənir, yanğın təhlükəsini qabaqlamaq üçün müvafiq işlər gö­rülür, 35 kV-lik xətlərə baxış keçirilir, qüsurlar aradan qaldırılır.
Xatırladaq ki, rayon mərkəzi 35 kV-lik «Göygöl-1», kəndlər isə «Göygöl-2» yarımstansiyaları vasitəsilə elektrik enerjisi ilə təchiz olunur.

EXPLOITATION LEVEL IS MUCH MORE IMPROVED
Intended repair – mending and testing work were successfully implemented according to the measures plan in order to improve quality of  transmitted electric power and strengthened of stability of power system. In general, supporting the consumers with much more quality and regular electric  power. By the way, systematical measures are carried out in the line of increasing of exploitation level of distribution and transmission  networks.
According to the information given by “Goygol Electric Network” to the Press – release of “Azerenergy” JSC, capital reconstruction work was implemented during last months of the current year. All communal lines – water, gas, canalization, energy lines are reconstructed at the man streets of the region in accordance to the plan created by project institute. It is important from safety, cleaning and ecological point of view. SIL type cables, high voltaged lines and lines by 0,4 kV are substituted with underground line again.
Electric power economy wasn’t serious damaged,  electric energy transmission wasn’t beaked neither in winter nor spring rain period.
As the source informed, at present the territory of safety zone of TL and s/s are cleaned of green mass, relevant measures are implemented in the line of prevent of fire danger. Lines by 35kV are controlled, the damages are eliminated.
Lets` noted that, region center is supplied with electric energy by “Goygol – 1” by 35 kV and the villages by “Goygol -2” s/s.