TƏMİR-SAZLAMA İŞLƏRİ APARILMIŞDIR
Müasir texnologiyaların tətbiq edildiyi generasiya mənbələrindən biri olan “Xaçmaz” elektrik stansiyasının respublikanın şimal bölgəsinin elektrik enerjisi təchizatının yaxşılaşdırılmasında böyük rolu vardır. Stansiyada texniki istismar səviyyəsinin yüksəldilməsi, avadanlıqların təhlükəsiz və qənaətli işləməsini təmin etmək məqsədi ilə nəzərdə tutulmuş tədbirlər müntəzəm olaraq yerinə yetirilir, o cümlədən vaxtlı-vaxtında texniki baxışlar keçirilir və zəruri operativ tədbirlər görülür.
“Azərenerji” ASC-nin Enerjinin İstehsalı idarəsindən SC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, sözügedən stansiyada cari ilin 8 ayı ərzində 196,3 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehsal edilmişdir.  Qeyd edək ki, cari ilin avqust ayında isə bu göstərici 27,9 milyon kilovatsaata yaxın təşkil etmişdir.
Onu da qeyd edək ki, avadanlıqların iş səmərəliliyinin artırılması, enerjinin ötürülməsi və paylaşdırılması sistemlərinin dayanıqlı, sabit işləməsi və istismar səviyyəsinin  yüksəldilməsi istiqamətində həyata keçirilmiş məqsədyönlü tədbirlər nəticəsində hesabat dövründə elektrik stansiyasının digər texniki iqtisadi göstəriciləri də qənaətbəxş olmuşdur.
Mənbədən əldə etdiyimiz digər bir məlumata görə, son üç ay ərzində stansiyada mühərrik-generatorlarda növbəti, təlimata müvafiq texniki qulluq işləri həyata keçirilmiş, o cümlədən onların köməkçi avadanlıqlarında da müxtəlif təyinatlı təmir işləri aparılmışdır.
Sonda onu da qeyd edək ki, əməlyyat heyətinin işinə nəzarəti gücləndirmək, onların bilik səviyyəsi artırmaq məqsədilə bütün növ təlimatlar keçirilmiş, bilik yoxlamaları aparılmış və əks qəza məşqləri keçirilmişdir.

REPAIR – MENDING MEASURES ARE IMPLEMENTED
One of the sources of modern technology, "Khachmaz" power plant in the northern region of the country plays an important role in improving nutrition. Improving the technical level of the station, in order to ensure safe and efficient operation of the envisaged measures are carried out on a regular basis, including timely technical reviews and quick action is needed.
"Azerenergy" JSC the press service of the Department of energy According to the information station within 8 months of the year was 196.3 million kWh of electricity. It notes that in August this year, the figure was 27.9 million kWh.
It should be noted that the efficiency of equipment, power transmission and distribution systems, the fixed operation and maintenance of the reporting period as a result of targeted measures to raise the level of technical and economic parameters of the power plant is also satisfactory.
According to information provided by the source power generators in the past three months, maintenance was carried out on behalf of, as well as different types of repair work was carried out their auxiliary equipment.
Finally, it should be noted that the work operations strengthen supervision, in order to increase their knowledge of all types of guides, knowledge tests were conducted and training accidents.