Oğuz rayonunda elektrik enerji təchizatının yaxşılaşdırılması ilə bağlı ardıcıl və məqsədyönlü tədbirlər görülür. Rayon  elektrik şəbəkəsindən “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, 2011-ci ildə də əsas diqqət payız-qış mövsümü ilə əlaqədar tədbirlər planının yüksək səviyyədə həyata keçirilməsinə yönəldilmişdi. Bu məqsədlə rayonun elektrik təsərrüfatında mühüm təmir-bərpa işləri həyata keçirilib. Ötən il xidməti ərazidə 94 ədəd dəmir-beton və 42 ədəd ağac dayaq basdırılıb, 14 ədəd 10/0,4 kV-lik transformator məntəqəsi təmir olunub, 900 metr uzunluğunda SİP kabel çəkilib. Həmçinin, şəhərdə aparılan abadlıq işləri ilə əlaqədar 10 kV-lik 12 ədəd  dəmir-beton dayaq yeni metal dayaqla əvəz olunub.
Qeyd edək ki, keçən il baş vermiş təbii fəlakətlər zamanı müxtəlif gücdə 9 ədəd transformator zədələnmişdi. Bunların hamısı qısa müddət ərzində Şəkidə təmir olunaraq yenidən şəbəkəyə qoşulub. Təmir müddətində bütün istehlakçılar fasiləsiz olaraq elektrik enerjisi ilə təmin olunublar.
Mənbədən onu da bildirdilər ki, Bayan kəndində 10 ədəd ağac dayaq yeni beton dayaqla əvəz olunub. Bucaq kəndində isə 10 kV-lik 650 metr xətt çəkilib, 40 kVA gücündə 10/0,4 kV-lik transformator məntəqəsi quraşdırılıb. Həmçinin məcburi köçkünlərin enerji təminatının yaxşılaşdırılması məqsədilə 1 ədəd 63 kVA-lıq transformator 160 kVA-lıq transformator ilə əvəz olunub. Görülən zəruri tədbirlər istismar səviyyəsini yüksəldib,  istehlakçıların elektrik enerjisi ilə təminatında müsbət dəyişikliklər yaradıb.
Yeri gəlmişkən, digər energetika müəssisələrində olduğu kimi “Oğuz Elektrik Şəbəkəsi”ndə də əməyin mühafizəsi məsələləri gündəlik nəzarət altındadır. İşçilər hər gün texniki təhlükəsizlik və əməyin mühafizəsi ilə bağlı mütəmadi olaraq təlimatlandırılır. İşçilərin sağlamlığı da diqqət mərkəzindədir.

EXPLOITATION LEVEL HAS INCREASED
Systematical and purposeful measures were implemented in the line of improving of energy supply at Oguz. According to the information given by the region electric network to the Press – release of Azerenergy” JSC, measures plan carried out in accordance to preparation to autumn – winter season in 2011  had directed  to highly carrying out measures plan. For this purpose important repair – restoration work was implemented at the region electric economy. Last year, 94 iron – concrete and 42 wooden stands were grounded, 14 transformer points by 10/0,4 kV were repaired, 900 meter SIL type cable was installed. At the same time, 12 iron – concrete stands by 10 kV were substituted with metal ones in accordance to implemented renovation work in the city.
Lets` noted that, different powered 9 transformers were damaged during natural calamity happened last year. All the consumers were without interval supplied with electric power during repair period.
Under other information given by the source, line in 650 meter was installed, transformer point by 10/0,4 kV was constructed at Bujag village. One transformer by 63 KVA was substituted with the transformer by 160 KVA. Carried out necessary measures were  increased exploitation level.
By the way, labour protection matter is under daily supervision at “Oguz Electric Network” as at other power engineering enterprises. The workers are daily instructed  about technical security and labour protection. Health of the workers are also in the center of the attention.