YEDDİ AYIN NƏTİCƏLƏRİ
Ümummilli Liderimiz Heydər Əliyevin adı ilə qırılmaz tellərlə bağlı olan, respublikada istehsal edilən elektrik enerjisinin 40 faizinə yaxınını istehsal edən «Azərbaycan İES» elektrik enerjisinin istehsalına başladığı otuz beş il ərzində ölkə iqtisadiyyatının inkişafına misilsiz töhfələr verib. Müəssisədən aldığımız məlumata görə cari ilin yeddi ayı, o cümlədən iyul ayı üçün texniki-iqtisadi göstəricilər üzrə verilmiş proqnoz da tam həcmdə yerinə yetirilib.
“Azərenerji” ASC-nin Enerjinin İstehsalı idarəsindən SC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, stansiyada yeddi ay ərzində elektrik enerjisinin faktik istehsalı 4 milyard 257,1 milyon kilovat-saat təşkil edib. Energetiklər iyul ayında 665 milyon 338 min kilovat-saat elektrik enerjisi istehsal ediblər.
Cari ildə nəzərdə tutulmuş təmir-bərpa işləri barədə məlumat verən mənbə onu da qeyd etdi ki, iyul ayı ərzində enerji bloklarının və avadanlıqların dayanıqlı və fasiləsiz işinin təmin olunması məqsədilə onlarda nəzərdə tutulan profilaktiki yoxlama işləri aparılıb. İkinci enerji blokunda əsaslı təmir işləri başa çatdırılıb və blok şəbəkəyə qoşulub. Birinci enerji bloku isə əsaslı təmirə verilib.
Hazırda stansiyada sutka ərzində dispetçer yük qrafikinə uyğun olaraq 25-27 milyon kilovat-saat elektrik enerjisi istehsal edilir.

THE RESULT OF SEVEN YEARS
It is inextricably linked with the name of Haydar Aliyev, which produces almost 40 percent of electricity produced in the Republic of Azerbaijan "TPP" thirty-five years in power began production made an invaluable contribution to the development of the national economy. According to the company for seven months of the current year, as well as the technical and economic indicators for the month of July, in prediction been fully realized.
"Azerenergy" JSC the press service of the Department of energy According to the information station within seven months of the actual electricity production amounted to 4 billion 257,1 million kWh. In July, 665 million kilowatt-hours of energy in electricity production was 338000.
Please note that increasing the efficiency of equipment, power transmission and distribution systems, stable operation in targeted measures to improve the level of production of electrical energy has been reached in other technical indicators.
In the current year, which contained information about the source of the repair work it is also noted that during the month of July, power supplies, and equipment to ensure stable and uninterrupted operation of the planned preventive checks carried out on them. The second power supply and the unit is connected to the network have been restored. The first unit was a major overhaul.
Currently, during the day, according to the dispatch schedule is 25-27 million kilowatt-hours of electricity.