DÖVLƏT BÜDCƏSINƏ BORC YOXDUR
Son günlər bəzi KİV-lər Azərbaycan Respublikası Hesablama Palatasının Azərbaycan Respublikasının 2015-ci il dövlət büdcəsinin icrası haqqında qanun layihəsinə və dövlət büdcəsinin icrasına dair illik hesabata verdiyi rəyi əsas götürərək, "Azərenerji" ASC-nin dövlət büdcəsinə 780 mln. manat borcu olması barədə  məlumat yaymışlar.
“Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidməti bildirir ki, Səhmdar Cəmiyyət tərəfindən dövlət büdcəsinə ödənişlər müvafiq qaydada təmin edilmiş və 01.03.2016-cı il tarixə dövlət büdcəsinə borc yoxdur. Hazırda dövlət büdcəsinə yaranan cari borcların ödənişləri vaxtında icra edilir.
“Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidməti bir daha  KİV-lə əməkdaşlığa hazır olduğunu bildirir və Səhmdar Cəmiyyətlə bağlı istənilən məlumatları dərc etməmişdən əvvəl  onunla dəqiqləşdirməyi xahiş edir.
Xatırladaq ki, “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidməti ilə əlaqə üçün (012) 431 67 86 və (012) 430 18 01 telefonlarına zəng edə bilərsiniz.

THERE IS NO DEBT TO THE STATE BUDGET
In recent days, some media of the Accounts Chamber of the Republic of Azerbaijan "On the execution of the state budget 2015," the draft law on the basis of the results of the annual report on the state budget, "Azerenergy", the state budget 780 million. Details of the debt securities pounds.
"Azerenergy" in the state budget the press service, in accordance with the 03.01.2016-year history of the company have been provided and no debts to the state budget. At this point, the current debt payments from the state budget in a timely manner.
the press service of "Azerenergy" declares its readiness to once again cooperate with the media and the public joint-stock company asks you to indicate that any of the information before publication.