Ən müasir texnologiyaların tətbiqi ilə tikilərək istifadəyə verilmiş, 12 aqreqatdan ibarət olan, ümumi gücü 105 MVt təşkil edən “Bakı Elektrik Stansiyası”nda (ES) aqreqatlarda planlı təmir–sazlama işləri texniki xidmət qrafikinə uyğun aparılır. Hal-hazırda aqreqatlar dispetçer qrafikinə uyğun olaraq fəaliyyət göstərir.
“Azərenerji” ASC-nin Enerjinin İstehsalı idarəsindən SC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, “Baklı ES”də cari ilin mart ayında 41 milyon kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehsal edilmişdir.
Qeyd edək ki, cari ilin I rübü ərzində isə stansiyada istehsal edilmiş elektrik enerjisinin həcmi 138 milyon kilovatsaata yaxın təşkil etmişdir.
Avadanlıqların iş səmərəliliyinin artırılması, enerjinin ötürülməsi sisteminin dayanıqlı, sabit işləməsi və istismar səviyyəsinin yüksəldilməsi istiqamətində həyata keçirilmiş məqsədyönlü tədbirlər nəticəsində elektrik enerji istehsalının digər texniki-istehsalat göstəriciləri üzrə də yüksək nəticələr əldə edilmişdir.
“Tələbatçılara keyfiyyətli və dayanıqlı elektrik enerjisinin ötürülməsində, tapşırıqların uğurla yerinə yetirilməsində kollektiv səylə çalışır, aqreqatlarda aparılan texniki xidmət işlərində də fəal iştirak edir”, – deyən mənbə onu da qeyd etdi ki, təmir işləri stansıyanın təmir briqadası tərəfindən aparılır.
Onu da qeyd etmək yerinə düşərdi ki, son üç ay ərzində stansiyada yeddi aqreqatda növbəti istismar həddinə uyğun texniki xidmət işləri aparılmışdır. Eyni zamanda generatorlarda da təmir işləri həyata keçirilmişdir.
Mənbədən əldə etdiyimiz digər bir məlumatda o da qeyd edilir ki, stansiyanın elektrik avadanlıqlarına da texniki baxışlar keçirilmiş və 110 kV-lik yarımstansiya avadanlıqlarında cari təmir işləri aparılmışdır.

It was built using the most modern technology, which consists of 12 units with a total capacity of 105 MW, "Baku Power Plant" (ES) units scheduled repair work is carried out in accordance with the maintenance schedule. Currently, units operate in accordance with the dispatch schedule.
According to the information given by the press-service of "Azerenergy" JSC, "Baki PP" of the current year by 41 million kWh of electricity was set up in March.
Note that in the first quarter of this year, the volume of electricity generated by nuclear power plants amounted to 138 million kWh.
Improving the efficiency of equipment, power transmission system, stable operation and maintenance as a result of targeted measures to increase the production of electric energy to other technical indicators have been achieved.
"The quality of customers and reliable transmission of electrical energy, the successful implementation of the tasks of collective work hard to take an active part in maintaining the units," - said the agency also said that the repair work is carried out repair team.
It should be noted that the construction of power plants in the last three months of repair work was carried out in accordance with the operational limit of seven units. At the same time, the repair work has been done on the objects.
According to other information provided  by the source that the electric power equipment and substations of 110 kV in the technical inspection of the equipment has been restored.
Fire safety issues have kept the focus on the development of the source added, workshops, office buildings and ancillary buildings were inspected fire-fighting equipment, which could cause a fire in the dry grass and cleaned the area.