Ölkənin enerji təhlükəsizliyi üçün yaradılmış təminatlar əsasında generasiya güclərinin daha da artırılması, müasir və mütərəqqi texnologiyalar əsasında inkişaf edən iqtisadiyyatımızın elektrik enerjisi təminatının möhkəmləndirilməsi istiqamətində müstəqilliyimiz dövründə istifadəyə verimiş alternativ enerji mənbələrindən biri də gücü 25 MVt olan “Füzuli Su Elektrik Stansiyası”dır. Digər enerji obyektlərində olduğu kimi burada da mövsümi tədbirlər vaxtlı-vaxtında icra edilir. Bu da öz növbəsində istehsal prosesinin dayanıqlığını daha da artırır və nəticədə texniki–iqtisadi göstəricilərin daha da yaxşılaşmasına kömək edir.
“Azərenerji” ASC-nin Enerjinin İstehsalı idarəsindən SC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, stansiyada cari ilin 7 ayı ərzində 23,1 milyon kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehsal edilmişdir. O cümlədən, elektrik enerjisi istehsalı 2015-ci ilin iyul ayında isə 4,4 milyon kilovatsaata yaxın olmuşdur.
Qeyd edək ki, ötən illərdə olduğu kimi, cari ilin 7 ayında da stansiyada elektrik enerji istehsalının digər texniki göstəricilərində yüksək nəticələr əldə edilmişdir.
Mənbə onu da bildirdi ki, cari ilin son üç ayı ərzində 110 kV-lik yarımstansiyada bir sira modernləşmə və təmir işləri həyata keçirilmişdir. Eyni zamanda üç hidroaqreqatda da müxtəlif təyinatlı təmir işləri görülmüşdür. Bütün bunlarla yanaşı sözügedən dövrdə cari işlər də yerinə yetirilmişdir.

On the basis of security guarantees to increase the country's generating capacity, economic growth based on modern and advanced technologies in order to strengthen the power in the period of independence, one of the sources of alternative energy capacity of 25 MW "Fuzuli hydroelectric power station" is. Seasonal events here, as in other objects made in a timely manner. This, in turn, increases the stability of the production process and ultimately helps to improve the technical and economic indicators.
"Azerenergy" JSC press service of the Department of energy According to the information station for 7 months of this year was 23.1 million kWh of electricity. In particular, the production of electricity in July 2015 of 4.4 million kWh.
Please note that, as in previous years, 7 months of this year, the power plant electricity production have been achieved other technical indicators.
By the way, the power plant is operated in accordance with the schedule. Production capacity of 110 kV, "Harami" substation is transmitted through the grid of the country.
The source also said that in the last three months of this year, the amount of the modernization of 110 kV substation and repair work is carried out. At the same time, various kinds of repair work has been conducted on three hydraulic unit. Along with all the current studies have been carried out during this period.