TEHRAN ŞƏHƏRİNDƏ RƏSMİ GÖRÜŞ KEÇİRİLMİŞDİR
Azərbaycan Respublikası və İran İslam Respublikası arasında Dövlətlərarası Birgə Komissiyanın 9-cu iclasında (5-6 avqust 2014-cü il) imzalanmış Memorandumda nəzərdə tutulmuş tədbirlərin icrası ilə əlaqədar 04 avqust 2015-ci il tarixdə Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat və Sənaye naziri cənab Şahin Müstafayevin rəhbərliyi ilə İran İslam Respublikasının Tehran şəhərində rəsmi görüşlər keçirilmişdir. Görüşlərdə nümayəndə heyətinin tərkibində “Azərenerji” ASC-nin nümayəndələri iştirak etmişlər.
İran İslam Respublikasının Enerji məsələləri üzrə nazir müavini cənab H.Falahatian ilə görüş zamanı elektroenergetika sahəsində əməkdaşlıq barədə məsələlər müzakirə olunmuş, o cümlədən Azərbaycan Respublikası və İran İslam Respublikası arasında Dövlətlərarası Müştərək Komissiyanın 5-6 avqust 2014-cü il tarixlərdə Bakı şəhərində keçirilmiş 9-cu iclasında imzalanmış Memorandumda elektroenergetika sahəsində nəzərdə tutulmuş tədbirlərin icra vəziyyəti nəzərdən keçirilmiş və Azərbaycan Respublikasından İran İslam Respublikasına elektrik enerjisinin ixracının texniki və kommersiya şərtlərinə dair məsələlər müzakirə olunmuşdur.

OFFICAL MEETING WAS HELD IN TEHRAN
Intergovernmental joint commission between Azerbaijan and the Islamic Republic of Iran in the 9th meeting (August 5-6, 2014) in connection with the implementation of measures envisaged in the memorandum, signed in 2015 on August 4, Minister of Economic Development Shahin Mustafayev were conducted under the direction of official meeting in Tehran, Islamic Republic of Iran. During the meetings, the delegation of representatives of "Azerenergy" JSC.
Mr. HFalahatian Islamic Republic of Iran at a meeting with Deputy Minister of Energy on cooperation in energy issues, including the Joint Commission between the Republic of Azerbaijan and the Islamic Republic of Iran on August 5-6, 2014, held in Baku on 9 memorandum was signed at the meeting to review the status of implementation of the measures provided for in the field of energy and power in the Islamic Republic of Iran and the Republic of Azerbaijan were discussed during the technical and commercial terms.