AQREQATLAR DİSPETÇER QRAFİKİNƏ UYĞUN OLARAQ FƏALİYYƏT GÖSTƏRİR
Digər elektrik stansiyalarında olduğu kimi Bakı Elektrik Stansiyasında da aqreqatlarda növbəti istismar həddinə uyğun təmir işləri aparılır. Hal-hazırda aqreqatlar dispetçer qrafikinə uyğun olaraq fəaliyyət göstərir.
“Azərenerji” ASC-nin Enerjinin İstehsalı Idarəsindən SC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, sözügedən stansiyada cari ilin iyun ayında 40,4 milyon kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehsal edilmişdir.
Qeyd edək ki, 2015-ci ilin 6 ayı ərzində burada 255,6 milyon kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehsal edilmişdir.
Onu da qeyd edək ki, avadanlıqların iş səmərəliliyinin artırılması, enerjinin ötürülməsi və paylaşdırılması sistemlərinin dayanıqlı, sabit işləməsinin və istismar səviyyəsinin yüksəldilməsi istiqamətində həyata keçirilmiş məqsədyönlü tədbirlər nəticəsində cari ilin 6 ayında stansiyanın digər texniki iqtisadi göstəricilərində də qənaətbəxş nəticələr əldə olunmuşdur.
Mənbədən əldə etdiyimiz digər bir məlumatda o da bildirilir ki, cari ilin son üç ayı ərzində stansiyada müxtəlif təyinatlı təmir işləri həyata keçirilmiş, o cümələdən üç aqreqatda aparılan əsaslı təmir işləri başa çatdırılmış və hazırda bir aqreqatda əsaslı təmir işləri davam etdirilir.
Yeri gəlmişkən, tələbatçılara keyfiyyətli və dayanıqlı elektrik enerjisinin ötürülməsində, proqnozların uğurla yerinə yetirilməsində stansiya kollektivi səylə çalışır, aqreqatlarda aparılan texniki xidmət işlərində də fəal iştirak edirlər.
Mənbəyə istinadən onu da qeyd edək ki, payız-qış mövsümünə hazırlıq tədbirlərinə uyğun olaraq elektrik sexində də avadanlıqlara texniki baxışlar keçirilmiş və müxtəlif təyinatlı təmir işləri görülmüşdür. O cümlədən, güc transformatorlarında, eleqaz açarlarında, ayrıcılarda texniki xidmət işləri aparılmışdır.
Digər enerji obyektlərində olduğu kimi burada da yanğın təhlükəsizliyi məsələsi daima diqqət mərkəzində saxlanılır. Sexlər, inzibati bina və yardımçı binalar yanğınsöndürmə avadanlıqları ilə təmin olunmuş, ərazi quru otlardan və yanğın törədə biləcək tullantılardan təmizlənmişdir
Sonda onu da qeyd edək ki, müəssisədə çalışan işçilərin peşəkarlıq qabiliyyətlərinin artırılması məsələsi də diqqət mərkəzində saxlanılır. Eyni zamanda ərazidə abadlıq işləri də vaxtlı-vaxtında yerinə yetirilir.

THE UNITS ARE OPERATED UNDER THE DISPATCH GRAPHIC
Like other plants in Baku with the operational units repaired limit. Currently, units operate in accordance with the dispatch schedule.
"Azerenergy" JSC Power Generation Division made to the press service of the company, according to the station in June this year amounted to 40.4 billion kWh of electricity.
It should be noted that during the first 6 months of 2015, 25,5 6 million  kWh was produced.
It should be noted that the efficiency of equipment, power transmission and distribution systems, stable operation targeted measures to improve the technical and economic performance of the power plant as a result of 6 months of the current year and the satisfactory results have been achieved.
According to information provided by the source, the power plant during the last three months of this year were carried out in various types of repair He also completed a major overhaul of the unit, and the unit is currently being renovated.
By the way, as consumers and reliable transmission of electricity, the station staff worked diligently successful implementation of the forecast, take an active part in the technical service units.
According to the source, it should be noted that the autumn-winter season, according to the preparatory activities for the equipment of power plants and various kinds of repair work was carried out technical inspection. In particular, power transformers, circuit breakers, disconnectors maintenance carried out.
Other  energy facilities, such as the issue of fire safety in the spotlight. Workshops, administrative buildings and ancillary buildings are equipped with fire-fighting equipment, which can cause a fire in the dry grass and brush
Finally, it should be noted that the issue of empowerment and professionalism of employees of the plant in the center of attention. At the same time, reconstruction work is carried out in a timely manner.