“AZƏRENERJİ” ASC-DƏ PAYIZ-QIŞ MÖVSÜMÜNƏ HAZIRLIĞA DAİR HESABAT-MÜŞAVİRƏ KEÇİRİLİB
Azərbaycan Respublikasının sosial-iqtisadi həyatında vacib əhəmiyyətli rolu olan elektrik enerjisi sektorunda həyata keçirilən məqsədyönlü davamlı islahatlar nəticəsində enerjisistemin generasiya gücləri yüksək dərəcədə artırılıb, ötürücü və idarəetmə infrastrukturunun təkmilləşdirilməsi, eyni zamanda innovativ texnologiyaların tətbiqi ilə müasir tələblərə uyğun inkişafı istiqamətində zəruri addımlar atılır.
İstehlakçıların dayanıqlı və fasiləsiz elektrik enerjisi ilə təmin edilməsi istiqamətində hər mövsümə uyğun genişmiqyaslı tədbirlər reallaşdırılır.
“Azərenerji” ASC-də “Enerji müəssisələrinin 2017/2018-ci ilin payız-qış mövsümünə hazırlığı haqqında” əmrin yerinə yetirilməsinin müzakirəsi, qiymətləndirilməsi və  “Hazırlıq Pasportu”nun verilməsi üzrə İşçi Komissiyanın növbəti hesabat-müşavirəsi keçirilib.
Müşavirədə “Azərenerji”ASC-nin rəhbərliyi, aparatın və elektrik  stansiyalarının, regional  elektrik şəbəkələrinin, yüksək  gərginlikli  elektrik  şəbəkəsinin məsul şəxsləri iştirak ediblər.
Enerji müəssisələrinin 2017/2018-ci ilin payız-qış mövsümünə hazırlığı barədə məsul şəxslər çıxış edərək payız-qış mövsümünə planlaşdırılan tədbirlərin icra vəziyyəti ilə bağlı ətraflı məlumat veriblər.
Sonda cari ilin sonuna qədər icrası davam edən tədbirlərin enerji müəssisələrində başa çatdırılması ilə əlaqədar yekun qərar qəbul edilərək müvafiq tapşırıqlar verilib.
Əminliklə bildirildi ki, Azərbaycan enerji sisteminin 2017/2018-ci illərin payız-qış mövsümünün problemsiz, müvəffəqiyyətlə keçməsi üçün kollektiv var qüvvəsini əsirgəməməli, bu vəzifənin öhdəsindən layiqincə gəlinməlidir.

"AZERENERGY" JSC IN PREPARATION FOR THE AUTUMN-WINTER SEASON REPORTING-DELIBERATION HELD ON
As a result of targeted reforms in the electric power industry, which plays a decisive role in the social and economic life of the Republic of Azerbaijan, the power of the energy system has increased significantly, the necessary steps have been taken to improve the transmission and management infrastructure and to develop modern requirements using innovative technologies.
Large-scale events are held in accordance with each season to provide consumers with stable and uninterrupted electricity.
The next meeting of the Working Committee on the discussion, assessment and implementation of the "Training Passport" was held at JSC "Azerenerji" on preparation of the order "On preparation of energy enterprises for the autumn-winter season 2017/2018".
The meeting was attended by the management of "Azerenerji"JSC the responsible persons of the apparatus and power stations, regional electric networks and high-voltage electric grid network.
Responsible for the preparation of energy companies for the autumn-winter season 2017/2018 gave detailed information on the status of planned events for the autumn-winter season.
At the end of the meeting, a final decision was made on the completion of current activities at energy enterprises and instructions were given.
Surely we can say that, the Azerbaijan energy system should be able to overcome the task of achieving the goal of achieving a smooth and successful autumn-winter season 2017/2018.