“MİNGƏÇEVİR SESS”: YENİDƏNQURMA İŞLƏRİ DAVAM ETDİRİLİR
Respublika enerji sisteminin bütün sahələrində, o cümlədən 1954-cü ildən istismarda olan, Qafqazda analoqu olmayan ən böyük enerji obyektlərindən biri hesab edilən “Mingəçevir Su Elektrik Stansiyası Silsiləsi”ndə də avadanlıqların iş səmərəliliyinin artırılması məqsədilə bir sıra təmir və texniki təftiş işləri aparılmış, enerjinin ötürülməsi və paylaşdırılması sistemlərinin dayanıqlı, sabit işləməsi və istismar səviyyəsinin yüksəldilməsi istiqamətində isə bir sıra tədbirlər həyata keçirilmişdir. Hasirda burada yenidənqurma işləri davam etdirilir.
“Azərenerji” ASC-nin Enerjinin İstehsalı idarəsindən SC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, sözügedən stansiyada cari ilin 4 ay ərzində 63,3 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehsal olunmuşdur. O cümlədən, cari ilin aprel ayında isə elektrik enerji istehsalı 27,2 milyon kilovatsaatdan artıq təşkil etmişdir.
Mənbə onu da bildirdi ki, silsilədə yanğın təhlükəsizliyi istiqamətində bir sıra müvafiq tədbirlər həyata keçirilib: bütün yanğın kranları yoxlanılıb və tam işçi vəziyyətə gətirilmişdir. Yarımstansiya və avtotransformatorların əraziləri quru otlardan təmizlənmişdir.

MINGACHEVIR HPPC: RECONSTRUCTION MEASURES ARE CONTINUED
In all areas of the energy system of the republic, as well as in 1954, which has no analogues in the Caucasus, which is considered one of the largest power plants "Mingachevir HPP cascade" in order to improve the efficiency of maintenance and equipment inspection work carried out by a series of power transmission and distribution systems, hard work and a number of measures have been implemented to improve the quality of life. Presently  reconstruction is in full swing.
"Azerenergy" JSC press service of the Department of energy According to the plant within 4 months of this year amounted to 63.3 billion kWh of electricity. In particular, the production of electricity in April was 27.2 million kWh.
The source also said that a number of events were held a series of fire safety: fire hydrants have been tested and fully operational. Substations, transformers have been cleared of grasses.