Ən müasir texnologiyaların tətbiqi ilə tikilərək istifadəyə verilmiş 12 aqreqatdan ibarət, ümumi gücü 105 MVt olan “Bakı” elektrik stansiyasında aqreqatlarda planlı təmir-sazlama işləri texniki xidmət qrafikinə uyğun aparılır. Hal-hazırda aqreqatlar dispetçer qrafikinə uyğun olaraq fəaliyyət göstərir.
“Azərenerji” ASC-nin Elektrik Enerjisinin İstehsalı idarəsindən SC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, sözügedən stansiyda cari ilin mart ayında 46,5 milyon kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehsal edilmişdir. Qeyd edək ki, cari ilin I rübü ərzində isə stansiyada 134,5 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehsal edilmişdir.
“Tələbatçılara keyfiyyətli və dayanıqlı elektrik enerjisinin ötürülməsində, tapşırıqların uğurla yerinə yetirilməsində kollektiv səylə çalışır, aqreqatlarda aparılan texniki xidmət işlərində də fəal iştirak edirlər”, – deyən mənbə onu da qeyd etdi ki, təmir işləri stansıyanın təmir briqadası tərəfindən aparılır.
Onu da qeyd etmək yerinə düşərdi ki, son üç ay ərzində stansiyada müvafiq təmir işləri aparılmış, o cümlədən bir aqreqatda əsaslı təmir işləri başa çatdırılmış, digərində əsaslı təmir işləri davam edir və üç aqreqat isə əsaslı təmirə çıxarılmışdır. Bütün bunlarla yanaşı təmir qrafikinə uyğun olaraq digər aqreqatlarda da növbəti istismar həddinə uyğun texniki xidmət işləri aparılmışdır. Eyni zamanda generatorlarda da təmir işləri həyata keçirilmişdir.

The most modern technology Was built, which consists of 12 units, with a total capacity of 105 MW, "Baku Power Plant" units in the planned repair and maintenance of power plants work carried out in accordance with the schedule. At present, the company operates in accordance with the dispatch schedule.
According to the information given by Electric Energy Produce Department to the Press – release of "Azerenergy" JSC, 46.5 million kWh of electricity produced. It should be noted that in the first quarter of this year, 134.5 million kWh of electricity was set up at the plant.
Improving the efficiency of equipment, transmission and distribution system, stable operation and maintenance of complex measures to improve electricity and other technical indicators have been achieved in.
"As consumers and reliable transmission of electricity, the successful implementation of the tasks of collective work hard, take an active part in maintaining the units," - said the source also said that the repair work is carried out repair team.
It should be noted that during the last three months of repair work carried out at the station, as well as completed the overhaul of the unit, and the remaining three units based in the overhaul and repair work has been deleted. Along with all other units in accordance with the work of Maintenance schedule was conducted in accordance with the operational limit. Generators repairs were conducted at the same time.
Fire safety issues, kept the focus on the development of the source added, workshops, administrative buildings and barns, fire fighting equipment has been tested, cleaned of dry grass and cause a fire.