ENERJİSİSİSTEM DİSPETÇER QRAFİKİNƏ UYĞUN FƏALİYYƏT GÖSTƏRİR
Ölkə elektrik enerjisi sistemində Dövlət Başçımızın rəhbərliyi altında həyata keçirilən məqsədyönlü tədbirlər nəticəsində enerjisisistemin dayanıqlığı daha da möhkəmlənmiş və keyfiyyəti də əhəmiyyətli dərəcədə yaxşılaşmışdır. Məhz onun nəticəsidir ki, respublika energetikləri ölkənin elektrik enerjisi ilə normal təchiz olunması məsələsinin öhdəsindən həmişə uğurla gəlirlər.
Qeyd edək ki, xalqımız özünün ən müqəddəs bayramlarından biri olan Novruz bayramını böyük ruh yüksəkliyi ilə qarşılamağa hazırlaşır. Bayramın yüksək səviyyədə keçirilməsi, insanların normal istirahətinin təmin olunması üçün şübhəsiz ki, infrastruktur sahələrinin də üzərinə böyük vəzifələr düşür. Bu baxımdan, digər günlərə nisbətən bayram günlərində elektrik enerjisinə olan tələbatın artması ilə əlaqədar elektrik stansiyaları və şəbəkə avadanlıqlarının sutka ərzində bazis iş rejimində işləməsinə baxmayaraq "Azərenerji" ASC-nin struktur vahidinə daxil olan qurumlarda hər hansı çətinliklərin yaranması gözlənilmir. Bu bayram günlərində də respublikamızda enerjitəchizatı müəssisəsinin tələbatına uyğun elektrik enerjisi ilə təmin edilməsi üçün müvafiq tədbirlər planı hazırlanaraq həyata keçirilmiş və bütün imkanlar səfərbər edilmişdir.
Səhmdar Cəmiyyətin Enerjinin İstehsalı idarəsindən aldığımız məlumata görə, Novruz bayramı üçün nəzərdə tutulan 8 gün ərzində stansiyaların keyfiyyətli və dayanıqlı fəaliyyətini təmin etmək üçün bütün müəssisələrdə məsul növbətçilər və əlavə qəza-bərpa briqadaları fəaliyyət göstərəcək. Eyni zamanda, həmin günlərdə qrafik üzrə planlaşdırılmış təmir işlərin aparılması nəzərdə tutulmur.
Səhmdar cəmiyyətin Elektrik Enerjisinin Ötürülməsi idarəsindən əldə etdiyimiz məlumata görə, istehlakçıların bayram günlərində elektrik enerjisinə artan tələbatlarının daha dolğun şəkildə ödənilməsi üçün müvafiq tədbirlər planı hazırlanaraq həyata keçirilib. İlin əvvəlindən nəzərdə tutulan işlər yerinə yetirilib. Bütün elektrik verilişi xətlərinə və yarımstansiyalara növbədənkənar baxış keçirilib. Əlavə mal – material ehtiyatı yaradılmış və növbətçi briqadaların sayı artırılmışdır. Bu briqadalar nəqliyyat vasitəsilə təmin olunmuşdur.
Ümumiyyətlə, kollektivin hər bir üzvü digər günlərdə olduğu kimi bu bayram günlərində də qarşıya qoyulmuş vəzifənin öhdəsindən layiqincə gələcəklərinə əmindirlər.

ENERGY SYSTEM IS OPERATING UNDER THE DISPATCH GRAPHIC
Conducted under the supervision of the head of the country's power system stability energy system further strengthening as a result of targeted measures and the quality has improved significantly. As a result, the national power of the country to successfully address the issue of profitability of power supply to normal.
It should be noted that our people is one of the most sacred holidays Novruz is preparing to meet with great enthusiasm. Holiday, high level, to ensure normal rest certainly play an important role in the infrastructure. In this respect, than on other days during the holidays due to growth in demand for electricity power stations and network equipment to work during the day, although the main mode of the "Azerenergy" JSC of the structural unit of the company, which included the creation of institutions is not expected any difficulty. Institution in the country during the holidays with the requirements of the plan of action in the field of energy for electricity and every effort has been made.
According to the Department of energy production joint Novruz designed for 8 stations throughout the day to provide quality and reliable performance of duties, and in addition to all the institutions responsible for the function teams crash recovery. At the same time, repair work is planned for these days, and not on the schedule.
According to information provided by the management of the electricity transmission company, the growing needs of consumers for electricity during the holidays more fully carried out a payment plan for appropriate action. The work was conducted at the beginning of the year. All transmission lines and substations with a spectacular view. Additional costs - material resources and increase the number of teams. These workers were provided through traffic.
In general, each member of the team, as well as on other days during the holidays set in the future, I am sure that it is his duty.