“ŞƏKİ ES”: GÖRÜLƏN IŞLƏR ÜRƏKAÇANDIR
“Şəki Elektrik Stansiyası” istismara verildiyi gündən qarşıya qoyulan bütün tapşırıqların öhdəsindən layiqincə gəlməyi bacarmış və bu müsbət ənənənin uğurla davam etdirilməsini kollektiv özünün başlıca məqsədi sayır.
Stansiyanın məsul işçisi “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə bu barədə məlumat verərkən dedi: «Stansiyamız 2014-cü il ərzində nəzərdə tutulmuş texniki-iqtisadi göstəriciləri artıqlamasilə yerinə yetirib. Belə ki, 267,5 milyon kilovat-saat elektrik enerjisi əvəzinə 273 milyon 771 min kVt-saat, yəni nəzərdə tutulduğundan 6 milyon 271 min kilovat-saat çox elektrik enerjisi istehsal edib. Bu isə qurğu və avadanlıqların saz saxlanılması, onlara düzgün texniki qulluq sayəsində, kollektivin əzmkarlığı hesabına əldə olunub”.
Cari ilə də kollektiv uğurla qədəm qoyub. Proqnozlaşdırılmış 28 milyon kilovat-saat elektrik enerjisi əvəzinə 28 milyon 574 min kilovat-saat elektrik enerjisi istehsal edilib ki, bu da yanvar ayı tapşırığına artıqlamasilə əməl edilməsi deməkdir. Enerji istehsalı üzrə verilmiş tapşırıqların yerinə yetirilməsi ilə yanaşı stansiyanın payız-qış mövsümünə hazırlığı, avadanlıqların keyfiyyətli istismarının təşkil olunması, qəza və imtinaların sayının minimuma endirilməsi üçün qabaqlayıcı tədbirlərin görülməsi və baş verə biləcək qəzaların nəticələrinin aradan qaldırılması istiqamətində operativliyin təmin olunması məqsədilə hazırlanan müvafiq planlar çərçivəsində bütün zəruri tədbirlər ardıcıllıqla həyata keçirilir.
Hazırda stansiyanın istismar fəaliyyəti qrafikə uyğun davam etdirilir. 2014-cü ilin son üç ayında stansiyanın personalı tərəfindən növbəti istismar həddinə uyğun texniki xidmət işləri yerinə yetirilib. Bununla yanaşı 110 kV-lik APQ-nin avadanlıqlarının keyfiyyətli istismarının təşkili və payız-qış mövsümünə hazırlığı məqsədilə 25 MVA-lıq güc transformatorlarında, 110 kV-lik eleqaz açarlarında və digər yarımstansiya avadanlıqlarında cari təmir işləri görülüb, bütün avadanlıqlar yoxlanılıb, mühafizələr qaydaya salınıb.
Stansiyada sağlam və təhlükəsiz iş şəraiti yaratmaq məqsədilə heyətə xüsusi isti paltarlar, gödəkcələr, işçi ayaqqabıları alınıb və mövsümdə paylanması nəzərdə tutulur. Kollektivə nümunəvi iş şəraiti yaradılıb. Burada texniki təhlükəsizlik qaydalarına ciddi əməl edilir. Stansiya bunun nəticəsində Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasının «Sağlam və təhlükəsiz əmək şəraitinin yaradılması üzrə ilin ən yaxşı müəssisəsi» devizi ilə keçirdiyi müsabiqədə dəfələrlə qabaqcıl yerlərə layiq görülüb.

"Shaki Power Plant" from the date of commissioning of the proposed managed to cope with all the tasks, and the successful continuation of the positive traditions of the team considers its main goal.
The employee in charge of the station "power" when the press service of the company informed about it and said: "Over 2014 stations designed to perform the technical and economic indicators were increased. Thus, instead of 267.5 million kilowatt-hours of electricity 273 million 771 000 kilowatt-hours, or more than predicted 6 million 271,000 kilowatt-hours of electricity. It plays an important role in the maintenance of plant and equipment, proper maintenance, thanks to them, the staff has been achieved through perseverance. "
Current and successfully joined the group. Executed 28 million kilowatt-hours of electricity instead of 28 million 574 thousand kilowatt-hours of electricity was produced in January, which means follow the instructions a. And measures are carried out in sequence.
Continued operation of the station on schedule. During the last three months of 2014 the staff of maintenance of power plants was carried out with the operational limit. In addition, the quality of the yard equipment 110 kV organization and functioning of the autumn-winter season in preparation for power transformers of 25 MVA, 110 kV circuit breakers and other substation equipment maintenance repair work carried out and checked all the equipment that was created to protect.
In order to create a healthy and safe working conditions for employees of the station, especially in warm clothes, jackets, shoes, and the season is expected to be transferred. Staff social model. Safety rules are strictly enforced. Confederation Union Station Colleague as a result of the best film of the year to create a healthy and safe working conditions face" with the motto of the leading places in the competition was awarded several times.