“AZƏRBAYCAN İES”: UĞURLU BAŞLANĞIC
Ötən təsərrüfat ilini uğurlu texniki-iqtisadi gös­təricilərlə başa vuran «Azərbaycan İES» MMC-nin kollektivi cari ilin ilk ayında da yüksək nəticələr əldə edib.
Əvvəlcə onu bildirək ki, stansiyada 2015-ci ilin yanvar ayı üzrə verilən tapşırıqlar tam həcmdə yerinə yetirilib. Dispet­çer qrafikinə uyğun olaraq elektrik enerjisinin istehsal planı 816 milyon kilovat-saat olduğu halda, bu göstərici faktiki olaraq 816 milyon 412 min kilovat-saata çatdırılıb.
Sözügedən stansiyadan “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumatda belə qeyd edilir və o da bildirilir ki, enerji istehsalı prosesinə elektrik enerjisinin xüsusi sərfi üzrə və elektrik enerjisinin buraxılışına şərti yanacağın xüsusi sərfinə dair proqnoz  tapşırıq­ları tam həcmdə yerinə yetirilib.
Yanvar ayı ərzində stansiyada qurğu və avadanlıqlarda təsdiq olunmuş qrafiklərə uyğun profilaktik yoxlama, zəruri hallarda isə cari təmir işləri aparılıb, ener­ji blokları və avadanlıqların  da­ya­nıqlı və fasiləsiz işi təmin edi­lib.
Hazırda Azərbaycan İESdə dispetçer yük qrafikinə uyğun olaraq sutka ərzində orta hesabla 24-27 milyon kilovat-saat elektrik enerjisi istehsal olunur. Cari ildə stansiyada bir sıra işlərin həyata keçirilməsi nəzərdə tutulub. «Azərenerji» ASC-nin təsdiq etdiyi təmir qrafikinə uyğun olaraq 2 blokda əsaslı, 3 blokda orta, digər enerji bloklarında isə planlı cari təmir aparılması nəzərdə tutulub.

AZERBAIJAN TPP: SUCCESSFUL BEGINNING
First, he noted that the instructions given on the station in 2015 were implemented in January. According to the plan schedule Dispatcher 816 million kilowatt-hours of electricity in the case, in fact, the figure was 816 million 412 000 kWt.
According to the information given by the source to the Press – release of "Azerenergy" JSC, about it and he said that the electricity consumption during the production and consumption of energy in a special edition of the conventional fuel measures have been implemented in the forecast.
In January, the station facilities and equipment in accordance with the approved schedule routine inspection, maintenance repair work was carried out in case of need, energy blocks and ensure the smooth functioning of equipment and repaired.
"Azerbaijan TPP" in accordance with sending graphic 24-27 million kilowatt-hours of electricity per day, the average energy is produced. This year, the number of studies will be carried out at the station. "Azerenergy" JSC in accordance with the approved maintenance schedule based on unit 2, 3 block, the remaining power supplies are designed to perform maintenance.