“OĞUZ EŞ”: TƏMİR İŞLƏRİ DAVAM ETDİRİLİR
“Azərenerji” ASC-nin Enerji Təchizat İdarəsindən Səhmdar Cəmiyyətin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, bu məqsədlə “Oğuz” elektrik şəbəkəsinin (EŞ) xidməti ərazisində olan EVX və TM-lərdə ötən il ərzində müxtəlif təyinatlı təmir işləri həyata keçirilmiş və hazırda bu işlər davam etdirilir. Qeyd edək ki, təmir işləri TM və KTM-lərdən də yan keçməmişdir.
Mənbə onu da bildirdi ki, sözügedən EŞ üzrə ötən ilin dekabr ayında ümumilikdə 6,7 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehlak edilmişdir ki, bu da 2013-cü ilin müvafiq dövründəki istehlakdan 765 min kilovatsaata yaxın çoxdur. Hesabat ayındakı ödəniş isə 2013-cü ilin müvafiq dövründəki göstəricidən mütləq 63 faizdən çox artmışdır. O cümlədən, daimi əhali istehlakçı qrupunda isə istehlak 2013-cü ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 2 min kilovatsaat azalaraq 1,4 milyon kilovatsaatdan artıq, ödənişdə mütləq artım isə 5 faiz olmuşdur.
Onu da qeyd edək ki, ötən il ərzində isə sözügedən EŞ-də ümumilikdə 71,4 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehlak edilmişdir. Nəticədə 2013-cü illə müqayisədə istehlak 2,4 milyon kilovatsaata yaxın artmış, ümumi ödənişdə mütləq artım isə 3 faizə yaxın olmuşdur. O cümlədən, daimi əhali istehlakçı qrupunda isə istehlak 13,8 milyon kilovatsaata yaxın olmuşdur ki, bu da 2013-cü ildəki istehlakdan 1,7 milyon kilovatsaat çoxdur. Ödəniş isə 2013-cü ildəki ödənişdən mütləq 5 faizdən çox artmışdır.
Mənbədən əldə edilən digər bir məlumata görə,  ötən il ərzində müəssisənin xidməti ərazisində keçirilmiş reydlər zamanı 60-a yaxın istehlakçının elektrik enerjisindən istifadə qaydalarını pozması faktı aşkar edilmişdir. Aşkar edilmiş qayda pozuntuları müvafiq qaydada aktlaşdırılmış və 205,8 min kilovatsaatdan artıq itirilmiş elektrik enerjisinin 12,3 min manatdan çox istehlak dəyəri bərpa edilmişdir. Həyata keçirilən müvafiq tədbirlər nəticəsində həmin bu məbləğin 73 faizdən artıq hissəsinin ödənişi təmin edilmiş və qalan hissənin ödənilməsi istiqamətində isə müvafiq tədbirlər həyata keçirilir.

OGHUZ EN: REPAIR MEASURES ARE CONTINUED
Much more increasing of service quality, supplying of 100 % result for consumption are main orders standing in front of us.
According to the information given by Energy Supply Department of “Azerenergy” JSC to the Press – release of the Joint Stock Company, different setting repair measures were implemented at TP and TL at the territory of “Oghuz” EN and presently these type of measures were operated. Lets` noted that, repair measures were also implemented at TP and CTP.
The source is also informed that, about 6,7 million kWh electric energy was produced in December of last year at mentioned EN and it is absolutely 63 % more than the consumption of 2013 year. The consumption was 2 thousand decreased, absolute increase was 5 % at the payment.
Lets` also noted that, about 71,4 million kWh electric energy was produced at mentioned EN during last period. As a result of it, the consumption was about 2,4 million increased, total payment was absolutely 3 % increased. In particular, the consumption of resident population of 13.8 million kWh, which is 1.7 million more than in 2013. The consumption. In 2013, the compensation payment was increased by more than 5 percent.
According to information received from the source, during raids in the past year about 60 violations of the rights of consumers. Violations acted and 205.8 kWh of electricity was restored to 12.3 manat use value. Actions carried out in 73 percent of this sum was repaid and related activities carried out to pay the remaining amount.