“Azərenerji” ASC-nin Enerji Təchizat İdarəsindən Səhmdar Cəmiyyətin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumatda belə qeyd edilir və o da bildirilir ki,  “Samux” elektrik şəbəkəsinin  (EŞ) xidməti ərazisində 2014-cü il ərzində keçirilmiş reydlər zamanı 180-dən artıq istehlakçının elektrik enerjisindən istifadə qaydalarını pozması faktı aşkar edilmişdir. Aşkar edilmiş qayda pozuntuları müvafiq qaydada aktlaşdırılmış və 4 milyon 165,8 min  kilovatsaatdan artıq itirilmiş elektrik enerjisinin 250 min manat istehlak dəyəri bərpa edilmişdir. Həyata keçirilən müvafiq tədbirlər nəticəsində hesabat dövründə həmin bu məbləğlə yanaşı 2013-cü ildən aktlara görə yaranmış debitor borcun da müəyyən hissəsinin ödənişi təmin edilmişdir.
Mənbədən əldə edilən digər bir məlumata görə, ötən il ərzində “Qazax” EŞ-in xidməti ərazisində keçirilmiş reydlər zamanı 250-dən artıq istehlakçının sayğac uçot komplektində qüsur aşkar edilərək 641,5 min kilovatsaatdan artıq itirilmiş elektrik enerjisinin 38,5 min manatdan çox istehlak dəyəri bərpa edilmişdir. Həyata keçirilən müvafiq tədbirlər nəticəsində hesabat dövründə həmin bu məbləğlə yanaşı 2013-cü ildən aktlara görə yaranmış debitor borcun da müəyyən hissəsinin ödənişi təmin edilmişdir.
Mənbə onu da bildirdi ki, ötən il ərzində “Ağstafa” EŞ-in xidməti ərazisində keçirilmiş reydlər zamanı 230-dan artıq istehlakçının elektrik enerjisindən istifadə qaydalarını pozması faktı aşkar edilərək müvafiq qaydada aktlar tərtib edilmişdir. Aktlar üzrə hesabat aparılaraq 1 milyon 109,5 min kilovatsaata yaxın itirilmiş elektrik enerjisinin 66,6 min manatdan artıq istehlak dəyəri bərpa edilmişdir. Həyata keçirilən müvafiq tədbirlər nəticəsində hesabat dövründə həmin bu məbləğin 30 faizdən artıq hissəsinin ödənişi təmin edilmiş və qalan hissənin ödənilməsi istiqamətində isə müvafiq tədbirlər həyata keçirilir.

SPOT – CHECKS ARE CONSTANTLY CONTINUED
Providing quality and reliable energy supply, in order to prevent problems that may arise in the future of transformer substations, transmission lines and Overhaul of being implemented. This, in turn, plays an important role in preventing the noise meter. In general, the loss reduction is one of the most important challenges facing us. Appropriate measures in this direction is underway on a regular basis.
According to the information given by , and he said: "Samukh" electric network (EN) in 2014, more than 180 customers in raids violations were found. Violations acted and 165.8 thousand manats 4 million use value 250 kWh of electricity has been restored. As a result of activities undertaken during the period from 2013 in addition to this amount the debtor's debt had been repaid.
According to information received from the source, during the past year, "Gazakh" EN raids consumers have found more than 250 kWh of electricity and 38.5 641,500 manat use value was restored. As a result of activities undertaken during the period from 2013 in addition to this amount the debtor's debt had been repaid.
The source also said that last year, "Aghstapha" during raids EN consumers in more than 230 violations were found to have been made accordingly. Acts 1 million 109 500 kWh of electricity was restored 66,600 manat use value. As a result of activities undertaken during the reporting period, more than 30 percent of this sum was repaid and related activities carried out to pay the remaining amount.