“Azərenerji” ASC-nin Enerji Təchizat İdarəsindən Səhmdar Cəmiyyətin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, “Salyan Elektrik Şəbəkəsi”nin xidməti ərazisində ötən il ərzində keçirilmiş reydlər zamanı 700-dən çox istehlakçının elektrik enerjisindən istifadə qaydalarını pozması faktı aşkar edilib. Qayda pozuntuları müvafiq formada aktlaşdırılıb və 5 milyon 628,9 min kilovat-saatdan artıq itirilmiş elektrik enerjisinin 337,7 min manata yaxın istehlak dəyəri bərpa olunub. Həyata keçirilən müvafiq tədbirlər nəticəsində hesabat  dövründə həmin bu məbləğin 88 faizdən artıq hissəsinin ödənişi təmin edilmiş qalan hissənin ödənilməsi istiqamətində isə müvafiq tədbirlər görülür.
Mənbə, istehlakçılara verilən elektrik enerjisinin haqqının ödənilməsi sahəsində də vəziyyətin normal olduğunu bildirərək onu da qeyd etdi ki, ötən ilin 12 ayı ərzində müəssisə üzrə ümumi istehlak 309,6 milyon kilovatsaatdan, o cümlədən dekabr ayında isə 27,5 milyon kilovatsaatdan artıq olmuşdur.

EXPLOITATION LEVEL IS INCREASED, VIOLATIONS OF RULE IS PREVENTED
According to the information given by Energy Supply Department of “Azerenergy” JSC to the Press – release of Joint Stock Company, violations of rule of electric energy of more than 700 consumers were discovered during last year in “Salyan Electric Network”. Violation of the right to operate and 628,900 kWh for 5 million 337 700 manat use value of the loss of electricity has been restored. As a result of activities undertaken during the reporting period, 88 percent of this sum was repaid and the corresponding measures will be taken to pay the remaining amount.
Source of payment of electricity consumers in the state also said that it is normal that the total consumption during the 12 months of last year, 309.6 million kWh, including 27.5 million kWh in December.