ƏHƏMİYYƏTLİ İŞLƏR GÖRÜLÜB
Son dövrlər “Kürdəmir Elektrik Şəbəkəsi”nin (EŞ) enerji təsərrüfatında görülən tədbirlər öz müsbət nəticəsini verməkdədir. Ötən dövrlərdə olduğu kimi, 2014-cü ildə də rayonun elektrik enerjisi təchizatının yaxşılaşdırılması ilə bağlı mühüm tədbirlər həyata keçirilib.
“Azərenerji” ASC-nin Elektrik Enerjisinin Ötürülməsi İdarəsindən Səhmdar Cəmiyyətin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumatda belə qeyd edilir və o da bildirilir ki, şəbəkədə istismarın keyfiyyətini daha da yüksəltmək üçün rayonun enerji təsərrüfatında plana uyğun olaraq bir sıra mühüm işlər həyata keçirilib.
Ötən il 35/10 kV-lik «Mollakənd» yarımstansiyasında əsaslı və cari təmir aparılıb. 10 kV-lik elektrik veriliş xəttinin 14 km hissəsində təmir işləri aparılıb. Analoji proses 0,4 kV-lik EVX-lərdə də həyata keçirilib. Belə ki, bu xətlərinin 18,6 km hissəsində təmir işləri görülüb.
Transformator təsərrüfatı da nəzərdən keçirilib, 48 transformator təmirdən çıxarılıb. 0,4 kV-lik hava xəttində 7,2 km məsafəyə SİP-kabel xətti çəkilib. 2130-a yaxın smart-kart tipli birfazlı sayğac quraşdırılıb.
Mənbədən onu da bildirdilər ki, qış mövsümü ilə əlaqədar iş qrafikinə müvafiq qaydada bərpa işləri həyata keçirilib: dayaqlar təmir edilib, xətlərin keçdiyi ərazi yaşıl kütlədən təmizlənib. İstismarın keyfiyyətini daha da yüksəltmək üçün rayonun enerji təsərrüfatında plana uyğun olaraq bir sıra mühüm işlər davam etdirilir.

IMPORTANT MEASURES ARE IMPLEMENTED
Carried out measures give positive results in "Kurdamir  Electric Network" (EN) during last period.  As in previous years, in 2014 the area was carried out important measures to improve electricity supply.
According to the information given to the Press – release of "Azerenergy" JSC, and he says that the network operation of the energy sector in the region to improve the quality of a number of important studies have been conducted in accordance with the plan.
Last year 35/10 kV "Mollakend" substation  maintenance and repair work carried out. 14 km of transmission lines of 10 kV were repaired. Analogical  process was carried out at 0.4 kV. Thus, the 18.6-kilometer section of the line was restored.
In the transformer industry has been examined, 48 were repaired transformers. SIP 0.4 kV, a distance of 7.2 km of cable lines. The meter 2130, almost single-phase installed smart card.
The source also said that the winter season on the restoration work was carried out in accordance with the timetable, the stands were restored, the area was cleared of green grass. To improve the quality of operation of the power sector in the region in a number of important work continues according to plan.