Paytaxtın müəyyən hissəsinin elektrik  enerjisi tələbatının təmin olunmasında müstəsna rol oynayan Bakı İstilik Elektrik Mərkəzi”ndə işlərin lazımi səviyyədə təşkil edilməsi səbəbindən dayanıqlıq təmin olunub. Hazırda burada sutka ərzində təxminən 2 milyon kilovat-saata yaxın elektrik enerjisi istehsal edilir. Əlavə tələbat yaranacağı  halda, bu həcmin daha da artırılması imkanları mövcuddur. Stansiya dispetçer qrafikinə uyğun iş rejimində fəaliyyətini davam etdirir.
“Azərenerji” ASC-nin Elektrik Enerjisinin İstehsalı idarəsindən SC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumatda belə qeyd edilir və o da bildirilir ki, ötən ilin dekabr ayında burada 49,1 milyon kilovatsaata yaxın  elektrik enerjisi istehsal edilmişdir. Qeyd edək ki, 2014-cü il ərzində isə burada elektrik enerjisinin istehsalı 627,8 milyon kilovatsaatdan artıq olmuşdur.
Onu da qeyd edək ki, avadanlıqların iş səmərəliliyinin artırılması, enerjinin ötürülməsi və paylaşdırılması sistemlərinin dayanıqlı, sabit işləməsi və istismar səviyyəsinin  yüksəldilməsi istiqamətində həyata keçirilmiş məqsədyönlü tədbirlər nəticəsində elektrik stansiyasının digər texniki iqtisadi göstəriciləri də qənaətbəxşdir.
Mənbənin bildirdiyinə görə,  əldə olunan uğurlar, daha da dayanıqlı və keyfiyyətli enerji istehsalına nail olunması bir sıra amillərlə şərtlənir. Bunlardan ən mühümü qış mövsümünə hazırlıq işlərinin yüksək səviyyədə təşkil edilməsi olub. Ümumilikdə isə görülən işlərin, o cümlədən ötən ilin IV rübündə həyata keçirilmiş işlərin miqyası genişdir. Bunlara 1 və 2 saylı qaz-turbin qurğularında (QTQ) həyata keçirilmiş müxtəlif təyinatlı təmir işləri, boylerdə cihazların təftişi, mazut nasoslarının təmiri və s. daxildir.
Mənbədən əldə etdiyimiz digər bir məlumata o da qeyd edilir ki, sözügedən dövrdə burada 110 kilovoltluq yarımstansiyada zəruri addımlar atılmışdır. O cümlədən, yarımstansiya avadanlıqlarının təmirinin aparılması da görülən işlər sırasındadır. Xatırladaq ki, “Bakı” İEM-də hər birinin gücü 53,5 MVt olan iki ədəd qaz-turbin qurğusu fəaliyyət göstərir.

CONSUMPTION IS MATCHING TO NECESSITY
Part of the electricity demand in the capital plays an important role in ensuring the "Baku Thermal Electric Center," which will be held at the required level of stability has been provided. Currently, about 2 million kilowatt-hours of electricity per day is made. In the case of additional demand, it is possible to further increase the value. Power plant  continues to operate in accordance with the timetable.
According to the information given to the Press – release of Azerenergy JSC, and he said that in December last year to 49.1 million kWh of electricity was produced here. It should be noted that during 2014 year,  627, 8 million kWh of electricity in here.
It should be noted that the work to improve the efficiency of energy transfer and distribution of sustainable, stable operation and maintenance of power plants as a result of targeted measures increase the level of technical and economic parameters are satisfactory.
According to the source,  the progress to achieve a more stable and reliable energy production due to a number of factors. More  important of these was the creation of a high level of preparation for the winter season. In general, the work, including the broad scope of the work done in the fourth quarter of last year. Gas turbine units 1 and 2 of them carried out different kinds of repairs, boiler inspection equipment, repairs and fuel pumps. included.
Information from the source, it should be noted that the necessary measures have been taken at 110 kV. In particular, one of the  substation equipment to carry out repair work done. Recall that the "Baku" TEC capacity of 53.5 MW each at the  two gas turbines operate.