ANIM TƏDBIRI KEÇIRILIB
Bu gün “Azərenerji” ASC-də 20 Yanvar faciəsinin iyirmi beşinci ildönümü ilə əlaqədar “20 Yanvar günü Azərbaycanın suverenliyi, istiqlaliyyəti və ərazi bütövlüyü uğrunda mübarizənin rəmzidir” mövzusunda tədbir keçirildi.
Tədbir 20 Yanvar Şəhidlərinin xatirəsinin 1 dəqiqəlik sükutla yad edilməsi ilə başlandı.
Tədbirdə çıxış edənlər xalqımızın həyatında və yaddaşında dərin iz qoymuş, onun sonrakı taleyinə güclü təsir göstərmiş hadisələr sırasında 1990-cı ilin 20 Yanvarının - Qanlı Yanvarın özünəməxsus yeri olduğunu, bu hadisənin təkcə çoxsaylı insan tələfatına, ölçüyəgəlməz mənəvi itkilərə və maddi dağıntılara səbəb olmuş faciə kimi deyil, həm də ölkəmizin azadlığı və ərazi bütövlüyü uğrunda mübarizə tarixinin şərəf və qəhrəmanlıq səhifəsi kimi səciyyələndirdilər. Onu da qeyd etdilər ki, bu ictimai zorakılıq və hərbi vəhşilik xalqımızın milli oyanışını, onun azadlıq və müstəqillik arzularını boğmağa yönəlsə də, bir nəticə vermədi və əksinə, bu arzuları daha da alovlandırdı, milli istiqlalın gerçəkləşdirilməsi uğrunda mücadiləyə misilsiz təkan verdi.
Çıxış edənlər Qanlı Yanvar hadisələrinə də ilk dəfə hüquqi-siyasi qiymətin Ümummilli Liderimiz Heydər Əliyevin hakimiyyətə qayıdışından sonra verildiyini, Möhtərəm Prezidentimiz cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi altında Azərbaycanın dövlət müstəqilliyinin daha da möhkəmləndiyini, ölkəmizin sürətlə inkişaf etdiyini, ordumuz gücləndiyini vurğuladılar.

MEMORIZING CEREMONY WAS HELD
Today, the twenty-fifth anniversary of the 20 January tragedy "on January 20 for the sovereignty, independence and territorial integrity of the symbol of the struggle for the" round table.
One  minute of silence in memory of those who died on January 20 roundtable started with.
Speaking at a round table, and the memory of those who have left a deep imprint on the lives of our people, strongly influenced his subsequent fate of one of the events of 1990 to January 20 - Bloody January special place not only in numerous casualties as a result of the incident which has caused immeasurable the destruction of the moral and material losses in the tragedy but also to celebrate the history of the struggle for freedom and territorial integrity of the country and is described as heroic. It should also be noted that the national awakening of public violence and military brutality to suppress her desire for freedom and independence, it did not happen, and, conversely, further fueled dreams for the realization of national independence has caused an unprecedented.
Participants of the political and legal assessment of the bloody events of January for the first time after the return to power of national leader Haydar Aliyev was given under the leadership of President Ilham Aliyev of Azerbaijan's independence, further stimulated the rapid development of the country, stressed stronger army.