ZƏRURİ TƏDBİRLƏR İCRA OLUNUR
Ötən ildə bəzi qəza açılmaları və təmir işləri istisna olmaqla elektrik enerjisindən istifadə zamanı fasiləyə yol verilməyib. Müəyyən yerlərdə, əsasən də kəndlərdə açıq naqillərin həyətlərdən keçməsi səbəbindən məftillər ağaclara dəyir və texniki itkilərlə yanaşı, həm də insanlar üçün təhlükə mənbəyinə çevrilirdi. Artıq əvvəlki vəziyyətdən əsər-əlamət qalmayıb. Mənzərə tamamilə dəyişib. Bütün naqillər kabellərlə əvəz olunub.
“Azərenerji” ASC-nin Enerji Təchizat İdarəsindən Səhmdar Cəmiyyətin Mətbuat xidmətinə daxil olan  məlumatda belə qeyd edilir və o da bildirilir ki, İmişli Elektrik Şəbəkəsinin xidməti ərazisində həyata keçirilmiş zəruri tədbirlər texniki itkilərin və elektrik ener­jisindən qeyri-qanuni istifadə hallarının qarşısının alınmasına müsbət təsirini göstərib. Belə ki, 2014-cü ilin noyabr ayında sözügedən müəssisənin xidməti ərazilərində istehlakçıların Elektrik enerjisindən istifadə qaydalarına riayət etməsi ilə bağlı keçirilmiş reydlər zamanı 174 istehlakçının sayğac uçot komplektində qüsur  aşkar edilmişdir. Aşkar edilmiş qayda pozuntuları müvafiq qaydada aktlaşdırılaraq 500,4 min kilovatsaata yaxın itirilmiş elektrik enerjisinin 30 min manata yaxın istehlak dəyəri bərpa edilmişdir. Həmin bu məbləğin 40 faizdən artıq hissəsinin  hesabat ayında ödənişi təmin edilmişdir.
Qeyd edək ki, 2014-cü ilin 11 ayı ərzində müəssisənin xidməti ərazisində keçirilmiş reydlər zamanı 1105-dən artıq qayda pozuntusu faktı aşkar edilərək müvafiq qayda da aktlar tərtib edilmişdir. Nəticədə 2 milyon 405,7 min kilovatsaata yaxın itirilmiş elektrik enerjisinin 144,4 min manatdan artıq istehlak dəyəri bərpa edilmişdir. Həyata keçirilmiş müvafiq tədbirlər nəticəsində hesabat dövrü ərzində həmin bu məbləğin 70 faizə yaxın hissəsinin ödənişi təmin edilmişdir. Qalıq məbləğin ödənilməsi istiqamətində isə müvafiq tədbirlər həyata keçirilir.
Onu da qeyd edək ki,  elektrik enerjisindən qeyri-qanuni istifadə ilə bağlı mübarizə də şəbəkə kollektivinin əsas fəaliyyət istiqamətlərinə daxildir. Bunun üçün açıq naqillərin kabellə əvəzlənməsi, kabel çəkilən yerlərdə itkilərin aşağı düş­məsi nəzərə alınaraq transformatorlar yükə uyğun yenisi ilə dəyişdirilir.
Eyni zamanda, həyata keçirilən işlər müəssisənin digər texniki-iqtisadi göstəricilərinə də müsbət təsir göstərir. 2014-cü ilin noyabr ayında müəssisə üzrə 22,3 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehlak edilmişdir ki, bu da 2013-cü ilin eyni dövründəki istehlakdan 2,8 milyon kilovatsaat çoxdur. Ödəniş isə 2013-cü ilin müvafiq dövründəki göstərici ilə müqayisədə mütləq 2 faizdən çox artmışdır. O cümlədən, daimi əhali qrupu üzrə bu göstəricilər müvafiq olaraq 9.5 milyon kilovatsaata və 3.7 milyon kilovatsaata yaxın olmuşdur. Ödənişdə mütləq artım isə 2 faizdən çox olmuşdur.
Yeri gəlmişkən, 2014-cü ilin 11 ayı ərzində müəssisənin xidməti ərazisində 196 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehlak edilmişdir ki, bunun da 67,7 milyon kilovatsaata yaxını daimi əhali istehlakçı qrupuna aiddir. Nəticədə 2013-cü ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə ümumi istehlak 11.1 milyon kilovatsaata, ödəniş isə mütləq 10 faizə yaxın artmışdır. O cümlədən, daimi əhali qrupunda istehlak 2013-cü ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 14,8 milyon kilovatsaatdan, ödəniş isə mütləq 11 faizdən çox artmışdır.

NECESSARY MEASURES ARE EXECUTED
There were not observed problem in supplying with electric energy except of repair measures and accidents. In some areas, especially in rural areas, due to the passage of conductors courtyard stands and technical losses, but also become a source of danger to the public. There is no indication in the previous situation. Completely changed the landscape. All wire cables were replaced.
According to the information given by Energy Supply Department of “Azerenergy” JSC to the Press – release of the Joint Stock Company, and he said that all necessary measures have been taken Imishli technical losses power network services and the prevention of illegal use of electricity energy impact positive shown. Thus, in November 2014, the company's service area to fit the observed rules that apply to consumers of electricity to consumers in 174 raids. Violations discovered acting 500.4 kWh of electricity was restored 30 manat use value. In the report, 40 percent of this sum was repaid.
Please note that in the 11 months of 2014, more than 1105 during raids infringements were drawn up in accordance with the rules. As a result, 2 million kWh of electricity was restored 405.7 144 400 manat use value. Actions carried out during the reporting period, about 70 percent of this amount were increased. The value of the relevant activities carried out in accordance with the payment.
It should be noted that in the fight against illegal use of electric network includes collective core. To do this, replace the cable wires, cables, transformers, taking into account the above places down losses will be replaced by new ones.
At the same time, the measures have a positive impact on other technical and economic parameters. In November 2014, 22.3 million kWh of electricity was used in the enterprise, and that the consumption of 2013 kWh more than 2.8 million. Payment must be compared with the corresponding period in 2013 increased by more than 2 percent. In particular, the figures for the population of 9.5 million kWh and 3.7 million kWh. Absolutely increase was more than 2 percent.
By the way, the first 11 months of 2014, 196 million kWh of electricity was used in the service of which belong to the group of the population 67.7 million kWh. As a result, compared to the same period of 2013, 11.1 million kWh of consumption, payment shall be increased by 10 percent. In particular, the consumer group of the population, compared to the same period in 2013, 14.8 million kWh, the payment shall be increased by more than 11 %.