ŞƏKİ ES: HAZIRLIQ İŞLƏRİ UĞURLA DAVAM ETDİRİLİR
Son illər enerjisistemdə həyata keçirilən nəhəng layihələr ölkənin iqtisadi qüdrətindən xəbər verməklə yanaşı, həm də dövlətin öz vətəndaşlarına göstərdiyi böyük qayğının təzahürüdür. Ən müasir texnologiyaların tətbiqi ilə tikilərək istifadəyə verilmiş Şəki Elektrik Stansiyası şimal-qərb bölgəsinin əhalisi üçün böyük töhfədir. Bölgəyə nur paylayan bu generasiya gücü regionun elektrik enerjisi ilə təchizatının dayanıqlığını təmin edir, sosial-iqtisadi inkişafa təkan verir.
“Azərenerji” ASC-nin Elektrik Enerjisinin İstehsalı İdarəsindən SC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, stansiyada cari ilin noyabr ayında 24,8 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehsal edilmişdir. Qeyd edək ki, cari ilin 11 ayı ərzində isə 246,1 milyon kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehsal edilmişdir.
Yeri gəlmişkən, avadanlıqların iş səmərəliliyinin artırılması, enerjinin ötürülməsi və paylaşdırılması sistemlərinin dayanıqlı, sabit işləməsinin və istismar səviyyəsinin  yüksəldilməsi istiqamətində həyata keçirilmiş məqsədyönlü tədbirlər nəticəsində ötən ildə olduğu kimi cari ilin 11 ayı ərzində də elektrik enerji istehsalı üzrə digər texniki göstəricilər üzrə müsbət nailiyyətlər əldə edilmişdir.
“Tələbatçılara keyfiyyətli və dayanıqlı elektrik enerjisinin ötürülməsində kollektivimiz səylə çalışır, aqreqatlarda aparılan texniki xidmət işlərində də fəal iştirak edirlər. Məhz onun nəticəsidir ki, cari ildə də aqreqatlarda plansız boş dayanma halları qeydə alınmamışdır” – deyən mənbə onu da qeyd etdi ki, son üç ay ərzində altı porşen tipli aqreqatda əsaslı təmir işləri aparılmış, iki porşen tipli aqreqatda isə növbəti istismar həddinə uyğun olaraq proflaktik təmir işləri həyata keçirilmişdir.
Hazırda aqreqatlar dispetçer qrafikinə uyğun olaraq fəaliyyət göstərir.
Mənbədən əldə etdiyimiz digər bir məlumata görə, təmir-bərpa işləri ilə yanaşı abadlıq, yaşıllaşdırma işlərinə də xüsusi diqqət yetirilmişdir. Eyni zamanda işçilərin iş şəraitinin yaxşılaşdırılması istiqamətində də işlər həyata keçirilmişdir.  Bütün bunlarla yanaşı cari ildə də heyətin istismar və bilik səviyyəsinin yüksəldilməsi üçün müvafiq tədbirlər həyata keçirilib.
Digər enerji obyektlərində olduğu kimi burada da yanğın təhlükəsizliyi məsələsi daima diqqət mərkəzində saxlanılır. Belə ki, stansiyada yanğın əleyhinə hazırlığın daim  yüksək səviyyədə saxlanılması üçün avadanlıqlar, o cümlədən nasos qurğularının işlək vəziyyətdə olması vaxtaşırı yoxlanılır, işçilər təlimatlandırılır və onlarla məşqlər keçirilir.
Sonda onu da qeyd edək ki, istehlakçılara daha keyfiyyətli və dayanıqlı elektrik enerjisinin ötürülməsi, proqnozların uğurla yerinə yetirilməsi üçün kollektiv böyük əzmkarlıqla çalışır.

In recent years, the economic power of the country implemented projects in power, but also a demonstration of their own citizens of the state. Sheki was built using the most advanced technologies in the north-western region contributes significantly to the power plant. Spreads the light generating capacity of the region to region, supplying electricity and contributes to social and economic development.
According to the information given to the Press – release of Azerenergy JSC, in accordance with the information, the station in November of this year 24.8 million kWh of electricity was created. It should be noted that in the 11 months of the year 246, 1 million kWh of electricity produced.
By the way, to increase the efficiency of energy transfer and distribution systems, sustainable, stable operation as a result of targeted measures to raise the level of last year, 11 months of this year, as well as other technical indicators for the production of electrical energy have been achieved.
"Our employees have worked diligently as consumers and reliable transmission of electricity, to actively participate in the maintenance of units. As a result, the current in terms of reported cases of unplanned downtime," - said the source also said that in the last three months, six piston units have been renovated two the piston-type in accordance with the operational limits of prevention conducted.
At present, the company operates in accordance with the dispatch schedule.
According to information provided by the source, along with the repair and restoration work, landscaping, paying particular attention to the work. At the same time, work has been done to improve the working conditions of workers. Along with all the staff have taken steps to improve the quality of care and knowledge.
Fire safety, as well as other objects in the spotlight. Thus, maintaining a high level of training and equipment for fire fighters, as well as the operating status of pump installations checked periodically, employees are trained and trained them.
Finally, it should be noted that the quality and reliability of power supply, the staff works very hard to ensure the successful implementation forecasts.