Digər enerji obyektlərində olduğu kimi ən müasir texnologiyaların tətbiqi ilə tikilərək istifadəyə verilmiş Bakı elektrik stansiyasında cari ilin 11 ayı ərzində aqreqatlara növbəti planlı istismar həddinə uyğun texniki xidmət göstərilmişdir. Stansiya işə başladığı gündən dispetçer qrafikinə uyğun olaraq normal iş şəraitində fəaliyyət göstərir
“Azərenerji” ASC-nin Elektrik Enerjisinin İstehsalı İdarəsindən SC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, stansiyada cari ilin noyabr ayında 44.3 milyon kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehsal edilmişdir.
Qeyd edək ki, cari ilin 11 ayı ərzində isə 419,4 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehsal edilmişdir.
Mənbədən əldə etdiyimiz digər bir məlumatda o da bildirilir ki, cari ilin son üç ayı ərzində stansiyada müxtəlif təyinatlı təmir işləri həyata keçirilmiş, o cümələdən iki aqreqatda aparılan əsaslı təmir işləri başa çatdırılmış, bir aqreqat əsaslı təmirə çıxarılmış, altı porşen tipli aqreqata isə növbəti istismar həddinə uyğun olaraq texniki qulluq göstərilmişdir.
Yeri gəlmişkən, tələbatçılara keyfiyyətli və dayanıqlı elektrik enerjisinin ötürülməsində, proqnozların uğurla yerinə yetirilməsində stansiya kollektivi səylə çalışır, aqreqatlarda aparılan texniki xidmət işlərində də fəal iştirak edirlər.
Mənbəyə istinadən onu da qeyd edək ki, stansiyanın elektrik avadanlıqlarına da baxışlar keçirilmiş və 110 kV-lik yarımstansiyanın avadanlıqlarında cari təmir işləri görülmüşdür.
Digər enerji obyektlərində olduğu kimi burada da yanğın təhlükəsizliyi məsələsi daima diqqət mərkəzində saxlanılır. Stansiyanın və maşın zalının ətrafı yağ məhsullarından və yanğın törədə biləcək tullantılardan təmizlənmişdir

THE MEASURES ARE EXECUTED IN TIME
The units are technically serviced at Baku power plant which was built under the most modern technology during 11 months of the current year. The power plant is operating under normal work regime since put into operation.
According to the information given by Electric energy Production Department of “Azerenergy” to the Press – release of the Joint Stock Company, more than 44,3 million kWh electric energy was produced in November of the current year. It should be noted that during the 11 months of this year, 419.4 million kWh of electricity was created.
It should be noted that the work to improve the efficiency of energy transfer and distribution systems, sustainable, stable operation as a result of targeted measures to improve the production of electrical energy have been achieved under other technical indicators.
According to information received from the source, the power plant during the last three months of this year were carried out under different conditions, overhaul He also completed two units, one unit from the overhaul, the operational limit of the type of units with six pistons in accordance with the content shown in the picture .
By the way, supply, quality and reliable transmission of electricity, the successful implementation forecast station staff work hard, take an active part in maintaining the units.
According to the source, it should be noted that the views of station electrical equipment and maintenance were 110 kV substation.
Fire safety, as well as other objects in the spotlight. Around the station and the machine room has been cleared of oil and may cause a fire