“Azərenerji” ASC-nin Elektrik Enerjisinin İstehsalı idarəsindən SC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, ölkə elektrik enerjisi sisteminin flaqmanı sayılan Azərbaycan İstilik Elektrik stansiyasının (İES)  kollektivi cari ilin 11 ayını da yüksək işgüzarlıq əhval-ruhiyyəsi ilə yola salıblar. O cümlədən, noyabr ayının göstəriciləri  də qənaətbəxşdir.  Belə ki, cari ilin 11 ayı ərzində burada 6 milyard 843,1 milyon kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehsal edilmişdir.
Qeyd edək ki, cari ilin noyabr ayında isə stansiyada 713 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehsal edilmişdir.
Yeri gəlmişkən, həyata keçirilən müxtəlif proflaktik tədbirlər nəticəsində avadanlıqların istismar səviyyəsi daha da  yüksəlmişdir ki, bu da elektrik stansiyasında digər texniki iqtisadi göstəricilərdə də yüksək nəticələrin əldə olunmasına imkan vermişdir. Hazırda stansiya dispetçer  qrafikinə uyğun fəaliyyətini davam etdirir.
Mənbə onu da bildirdi ki, digər enerji müəssisələrində olduğu kimi,  “Azər­baycan” İES-də də həmişə olduğu kimi, cari ildə də qışa hazırlıq prosesi başa çatdırılıb.  2014-2015-ci il mövsümə hazırlıq üzrə kompleks tədbirlər planı, demək olar ki, tam icra edilib.  Həmçinin lazımi rejim tədbirləri, proflaktiki yoxlama və sınaq işləri də həyata keçirilmişdir.
Eyni zamanda, ətraf mühitin hərarəti aşağı olduqda texnoloji avadanlıq və qurğuların zədələnməsinin qarşısını almaq məqsədilə stansiyada əməli tədbirlər həyata keçirilib.

According to the information given by Electric Energy Supply of “Azerenergy” JSC to the Press – release of the Joint Stock Company, collective of “Azerbaijan Thermal Power Plant” spent eleven months of this year with efficiently. In particular, indicators are satisfactory in November. Thus, during the first 11 months of the current 6 billion 843,1 million kWh of electricity produced.
It should be noted that in November of this year, 713 million kWh of electricity was generated at the power plant.
By the way, as a result of various preventive measures that increased the level of maintenance of the equipment, as well as other technical and economic parameters of power allowed the achievement of high results. Currently, the plant continues to operate under the dispatch schedule.
The source also said that, as in other energy projects, "Azerbaijan" TPP is also, as always, at the present time, the process was completed in preparation for winter. A comprehensive action plan to prepare for the 2014-2015 season,  almost in its entirety. Mode,  as well as the necessary measures have been taken and preventive inspection and testing work.
At the same time, when the ambient temperature to  prevent damage to equipment and facilities at the station were carried out practical measures.
According to the information provided about fire safety, fire, water lines and pumping stations are in good condition, automatic fire extinguishing system has been inspected, cleaned, and other remedial measures have been taken in the field of dry grass.