Bütün enerji müəssisələri xidməti ərazilərində istismar səviyyəsinin yüksəldilməsi, eyni zamanda qarşıdan gələn payız-qış mövsümünə hazırlıq məqsədilə yenidənqurma işləri və müxtəlif təyinatlı sistem əhəmiyyətli təmir işləri həyata keçirirlər.
“Azərenerji” ASC-nin Enerji Təchizat İdarəsindən Səhmdar Cəmiyyətin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, cari ilin son üç ayı ərzində “Biləsuvar EŞ”in balans mənsubiyyətinə aid paylayıcı şəbəkələrdə yenidənqurma işləri həyata keçirilmiş, eyni zamanda 10 və 0,4 kV-lik EVX-də əsaslı təmir işləri aparılmışdır.
Qeyd edək ki, sözügedən dövrdə balans mənsubiyyətinə aid TM-lərdə də müxtəlif təyinatlı təmir işləri həyata keçirilmişdir. Eyni zamanda müxtəlif gücdə bir neçə transformator da təmir edilərək təkrar şəbəkəyə qoşulmuşdur.
Onu da qeyd etmək yerinə düşərdi ki, cari ilin oktyabr ayında “Biləsuvar EŞ”in xidmət ərazisində 5 milyon kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehlak edilmişdir. 2013-cü ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə istehlak 270 min kilovatsaata yaxın artmışdır. O cümlədən, daimi əhali istehlakçı qrupu tərəfindən istehlak ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 521 min kilovatsaatdan çox artaraq 3,2 milyon kilovatsaata yaxın olmuşdur. Ödəniş isə ötən ilin müvafiq dövründəki göstərici ilə müqayisədə mütləq 3 faizdən çox artmışdır. Onu da qeyd edək ki, cari ilin 10 ayı ərzində müəssisə üzrə istehlak 73,4 milyon kilovatsaatdan çox olmuşdur ki, bu da ötən ilin müvafiq dövründəki istehlakdan 278 min kilovatsaata yaxın azdır. O cümlədən, daimi əhali istehlakçı qrupunda isə istehlak ötən ilin müvafiq dövründəki göstərici ilə müqayisədə 3,2 milyon kilovatsaata yaxın artaraq 34,1 milyon kilovatsaata yaxın olmuşdur. Ödəniş isə ötən ilin müvafiq dövründəki göstərici ilə müqayisədə mütləq 7 faizdən çox artmışdır.
“Rayonda elektrik enerjisindən qeyri-qanuni istifadə edən istehlakçılara qarşı sərt tədbirlər görülür. Təbliğat işinin normal səviyyədə qurulmasına da ciddi diqqət yetirilir”, – deyən mənbə cari ilin 10 ayı ərzində burada keçirilmiş reydlər zamanı aşkar edilmiş qayda pozuntusu, bərpa edilmiş itirilmiş elektrik enerjisinin istehlak dəyəri və həmin bu məbləğin ödənişi barəsində də məlumat verdi. Sonada onu da qeyd edək ki, müəssisənin xidməti ərazisində reydlər, yenidənqurma və təmir işləri intensiv olaraq davam etdirilir.

THE MEASURES ARE CONTINUED
Reconstruction and system important different type repair measures were implemented in the line of increasing of exploitation level at the same time preparation to autumn – winter season at all energy enterprises.
According to the information given to the Press – release of “Azerenergy” JSC, Over the last three months of the year, "Bilasuvar EN" in distribution networks belonging to the reconstruction was carried out at the same time by 10 and 0.4 kV were reconstructed.
It should be noted that the above-mentioned period TP belonging to different kinds of repair work is performed. At the same time the number of different power transformers were repaired and connected to the network.
It should be noted that in October of this year, has been used "Bilasuvar EN" in the service area of 5 million kWh. Compared to the same period in 2013 increased consumption of 270 kW. In particular, a group of private consumers, compared with the same period last year, growth of 521 thousand more than 3.2 million kWh. Payment must be compared with the same period last year increased by more than 3 percent. It should be noted that the consumption of 10 months of this year amounted to 73.4 million kWh last year to consume less than 278 kWh. In particular, the consumption of the population, compared to the same period last year increased by 3.2 million to 34.1 million kWh kilowatt-hour. Payment must be compared with the same period last year increased by more than 7 percent.
"Illegal use of electricity to consumers in the region against the austerity measures. Serious attention to the establishment of normal levels of awareness," - said the source, within 10 months of the year, which was discovered during a raid violations, the cost of the lost power has been restored, and gave information about pay this amount. End, it should be noted that the raids services, renovation and repair work continues intensively.