Sayğac sxemlərinə müdaxilə hallarının qarşısının alınması istiqamətində bir çox təsirli tədbirlər uğurla davam etdirilir. “Daşkəsən” elektrik şəbəkəsinin (EŞ) xidməti ərazisində istehlakçılarım elektrik enerjisindən istifadə qaydalarına riayət etmələri ilə bağlı “Azərenerji” ASC-nin Enerji Təchizat İdarəsindən Səhmdar Cəmiyyətin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, cari ilin sentyabr ayında keçirilmiş reydlər zamanı 4 istehlakçının elektrik enerjisindən istifadə qaydalarını pozması faktı aşkar edilmişdir. Aşkar edilmiş qayda pozuntuları müvafiq qaydada aktlaşdırılmış və 2,7 min kilovatsaatdan artıq itirilmiş elektrik enerjisinin 160 manatdan artıq istehlak dəyəri bərpa edilmişdir. Həyata keçirilən müvafiq tədbirlər nəticəsində hesabat ayında həmin bu məbləğlə yanaşı, ötən aylrın aktlarına görə yaranmış debitor borcun da müəyyən hissəsinin ödənişi təmin edilmişdir.
Mənbəyə istinadən onu da qeyd edək ki, cari ilin 9 ayı ərzində keçirilmiş reydlər zamanı 150 istehlakçının sayğac uçot komplektində pozuntu faktı aşkar edilmişdir. Aşkar edilmiş qayda pozuntuları müvafiq qaydada aktlaşdırılmış və 276,1 min kilovatsaata yaxın itirilmiş elektrik enerjisinin 16,6 min manatdan çox istehlak dəyəri bərpa edilmişdir. Həyata keçirilən müvafiq tədbirlər nəticəsində hesabat dövründə həmin bu məbləğin 73 faizdən artıq hissəsinin ödənişi təmin edilmiş və qalan hissənin ödənilməsi istiqamətində isə müvafiq tədbirlər həyata keçirilir.

Lots of effective measures are successfully continued in the line of preventing of interferes to meter scheme. According to the information given by Electric Energy Production to the Press – release of the Joint Stock Company, according to the press service, during a raid in September 4 Rules for consumers was discovered. Detected violations of rules were acted and 2,7 kWh of electricity was restored to 160 manat use value. As a result of activities carried out in addition to this amount, months debtor's debt was repaid.
According to a source, it should be noted that the observed within 9 months of the year, 150 violations of consumers. Detected violations of the rules were and acted 276,100 kWh of electricity was restored to more than 16,600. As a result of activities undertaken during the reporting period, 73 percent of this sum was repaid, and related activities are carried out in accordance with the payment of the remaining amount.
Classification of violations of the source, referring to the information provided at the consumer group also noted that electricity is still dominated by the edge of the state through the use of most of the violations, and consumers (population) group were found.