Ölkə iqtisadiyyatı inkişaf etdikcə, bölgələrdə yeni istehsal sahələri, yeni iş yerləri açılır. Bunun da nəticəsində vaxtilə iş ardınca başqa yerlərə gedən vətəndaşlar geri - öz evlərinə qayıdırlar. Nəticədə yeni evlər tikilir, yeni ailələr qurulur və eyni zamanda, istehlakçıların sayı da artır.
İmişli rayonu da respublikamızın sürətlə inkişaf edən bölgələrindəndir. Burada yeni istehlakçıların meydana çıxması nəticəsində abonentlərin sayı getdikcə artır, rayonun elektrik enerjisi təsərrüfatında həyata keçirilən yenidənqurma işlərinin miqyası genişlənir. Eyni zamanda istehlakçıların daha da keyfiyyətli və dayanıqlı elektrik enerjisi ilə təmin olunması, gələcəkdə yarana biləcək problemlərin qarşısının alınması məqsədilə transfomator məntəqələrində, elektrik verilişi xətlərində əsaslı və cari təmir işləri yerinə yetirilir.
“Azərenerji” ASC-nin Enerji Təchizat İdarəsindən Səhmdar Cəmiyyətin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, sözügedən müəssisənin balans mənsubiyyətinə aid olan 10, 6 və 0,4 KV-lik EVX-lərdə və TM-lərdə carı ilin son üç ayı ərzində həyata keçirilən təmir işləri zamanı xətt və transformator təmir edilmiş, TM-lərdə qrafikə uyğun müxtəlif təyinatlı təmir işləri həyata keçirilmiş və xeyli sayda dayaq yenisi ilə əvəzlənmişdir.
“Rayonun enerji təchizatının daha da yaxşılaşdırılması istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər bu gün də uğurla davam etdirilir. Əsas məqsəd soyuq qış aylarında istehlakçıları daha keyfiyyətli elektrik enerjisi ilə təmin etməkdir”, – deyən mənbə onu da bildirdi ki, şəbəkədə əməyin mühafizəsi məsələləri də diqqət mərkəzindədir. İşçilərin peşəkarlıq səviyyələrinin yüksəldilməsinə daim diqqət yetirilir. Bunun üçün mütəmadi olaraq qəza məşqləri, müxtəlif treninqlər keçirilir. Əməyin mühafizəsi və texniki təhlükəsizlik məsələləri də arzuolunan səviyyədədir. İşçilər texniki təhlükəsizlik və əməyin mühafizəsi ilə bağlı mütəmadi olaraq təlimatlandırılırlar.
Mənbəyə istinadən onu da qeyd edək ki, müəssisə üzrə cari ilin avqust ayında ümumilikdə 17,6 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehlak edilmişdir ki, bu da ötən ilin eyni dövründəki istehlakdan 2 milyon kilovatsaat çoxdur. Hesabat dövründə ümumi ödəniş isə ötən ilin müvafiq dövründəki göstərici ilə müqayisədə mütləq 20 faizdən çox artmışdır. O cümlədən, daimi əhali istehlakçı qrupunda isə 6,5 milyon kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehlak edilmişdir. Ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə istehlak 3,2 mln. kilovatsaata yaxın artmış, eyni zamanda ödənişdə mütləq artım isə 39 faizə yaxın olmuşdur. Yeri gəlmişkən, cari ilin 8 ayı ərzində isə ümumi istehlak ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 5,9 milyon kilovatsaatdan çox artaraq 144 milyon kilovatsaata yaxın olmuşdur. Ödənişdə mütləq artım isə 9 faizə yaxın olmuşdur. O cümlədən, daimi əhali istehlakçı qrupunda isə istehlak 45 milyon kilovatsaatdan artıq olmuşdur. Nəticədə ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə istehlak 5,6 milyon kilovatsaatdan çox artmış, ödənişdə mütləq artım isə 11 faizdən artıq olmuşdur.

New production areas, new work places are opening in the line of development of the state economy. As a result of this work, and then go back to the citizens of other places - and return to their homes. new homes are being built and new families at the same time, a growing number of consumers.
Fast-growing regions of Imishli region of the country. The number of subscribers is increasing as a result of new customers, expanding the scope of the reconstruction carried out in the energy region. At the same time, consumers with high quality and sustainable supply of electricity, the transformer to prevent problems in the future, the power line and the repair is carried out.
According to the information given by Energy Supply Department of “Azerenergy” JSC to the Press – release of the Joint Stock Company, repair measures were implemented at TP and TL by 19, 6 and 0,4 kV belonging to the balance.
"Measures taken to improve the energy supply in the region is still going on today. Primary goal is to provide reliable electricity to consumers in the cold winter months is" - said the source told him that the focus on health and safety. To raise the level of professionalism of attention. To do this, an accident, a variety of training courses. Occupational health and safety level desirable. Employees regularly instructed on occupational safety and health.
According to the source, it should be noted that in August of this year has been used a total of 17,6 million kWh of electricity consumption of 2 million more than the same period last year. Total payment must be compared with the corresponding period last year increased by more than 20 percent. In particular, private consumption by 6,5 million kilowatt-hours of electricity used in the group. 3,2 million consumption compared to the same period last year. But the absolute increase was 39 percent. By the way, the total consumption during the 8 months of this year compared with the same period last year, an increase of 5.9 million kWh to 144 million kWh. The absolute increase was 9 percent. In particular, the consumption of the population of 45 million kWh. Consumption compared to the same period last year increased by 5,6 million kWh, while the absolute increase was more than 11 %.