“FÜZULİ EŞ”: TƏDBİRLƏR DAVAM ETDİRİLİR
«İstehlakçılara göstərilən xidmətin keyfiyyətinin daha da yüksəldilməsi, texnoloji itkilərin müəyyən olunmuş həddə saxlanması, istehlak edilmiş elektrik enerjisinin sərfinə görə ödənişlərin 100 faizə çatdırılması energetiklərin ən mühüm vəzifəsidir. Bütün bunlarla yanaşı elektrik enerjisindən istifadə zamanı qaydaların pozulmasının qarşısının alınması üzrə də xeyli işlər görülmüş və bu istiqamətdə tədbirlər davam etdirilir».
Azərenerji” ASC-nin Enerji Təchizat İdarəsindən Səhmdar Cəmiyyətin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, cari ilin son üç ayı ərzində “Füzuli” EŞ-in xidməti ərazidəki 10 və 0,4 kV-lik xətlərin müəyyən hissəsi təmir edilmişdir. Eyni zamanda sözügedən dövrdə müəssisənin balans mənsubiyyətinə aid olan TM-lərdə də müxtəlif təyinatlı təmir işləri həyata keçirilmidir.
Qeyd edək ki, enerji təchizatının daha da dayanıqlı təmin edilməsi istiqamətində görülən işlər davam etdirilir. Hazırki iqlim şəraitini nəzərə alaraq, yanğın təhlükəsizliyinin təmin edilməsi məqsədilə müvafiq tədbirlər həyata keçirilir.
Mənbədən əldə etdiyimiz məlumata görə, cari ilin 8 ayı ərzində sözügedən müəssisənin xidməti ərazisində keçirilmiş reydlər zamanı xeyli sayda istehlakçının “Elektrik Enerjisindən İstifadə Qaydaları”nı pozması faktı aşkar edilmişdir. Aşkar edilmiş qayda pozuntuları müvafiq qaydada aktlaşdırılmış və itirilmiş elektrik enerjisinin istehlak dəyəri bərpa edilmişdir. Mənbədən əldə etdiyimiz digər məlumata istinadən qeyd edək ki, qayda pozuntularından elektrik enerjisindən kənar xətt vasitəsilə istifadə edilməsi halı üstünlük təşkil etmiş və ən çox qayda pozuntusu abonent (qeyri əhali) istehlakçı qrupunda aşkar edilmişdir.
Mənbə istehlakçılara verilən elektrik enerjisinin haqqının ödənilməsi sahəsində də vəziyyətin normal olduğunu bildirərək, onu da qeyd etdi ki, cari ilin 8 ayı ərzində sözügedən EŞ üzrə ümumi istehlak 146,3 milyon kilovatsaatdan artıq, o cümlədən avqust ayında isə 14,5 milyon kilovatsaata yaxın olmuşdur. Nəticədə ötən ilin müvafiq dövrünün göstəriciləri ilə müqayisədə cari ilin 8 ayı ərzində ümumi istehlak 11,6 milyon kilovatsaata yaxın artmış, ödənişdə mütləq artım isə 6 faizdən artıq olmuşdur. O cümlədən, cari ilin avqust ayında isə istehlak 1,4 milyon kilovatsaatdan çox artmış, ödəniş isə mütləq dinamik artım qeydə alınmışdır.
Onu da qeyd etmək yerinə düşərdi ki, 2014-cü ilin 8 ayında məcburi köçkün istehlakçıları üzrə 97,8 milyon kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehlak edilmidir ki, bu da 2013-cü ilin eyni dövründəki istehlakdan 3,6 milyon kilovatsaat çoxdur. O cümlədən, avqust ayında isə 7,5 mln. kVt/saata yaxın elektrik enerjisi istehlak edilmişdir ki, bu da ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 648 min kilovatsaata yaxın çoxdur.

FIZULI EN: THE MEASURES ARE CONTINUED
"Improving the quality of services provided to customers, maintain the planned level of technical losses, used to power the most important duties of 100 percent. In addition to all this, the prevention of illegal use of electricity has been a large amount of work is being done in this direction. "
According to the information given to the Press – release of “Azerenergy” JSC, during the last three months of this year," Fizuli "EN 10 and 0.4 kV in the area have been renovated. At the same time belonging to TA crossing  different types of repairs.
It should be noted that the measures taken to ensure a more stable supply of energy continues. Given the current situation, in order to ensure fire safety measures are taken.
According to the source, for the past 8 months a significant number of raids on the territory of the consumer "electricity" violations. Discovered violations of the rules were released acted electricity was restored. According to information provided by the source, through the use of external power, violations of the rules and the most common violations of subscribers (not private) group were found.
The source of payment for electricity is usually expressed in a situation, he noted that the observed within 8 months of the year, the total consumption of 146,3 million kWh, of which 14.5 million kWh in August. Compared to the same period last year, the total consumption during the 8 months of this year increased by 11,6 million kWh, an absolute increase of more than 6 percent. In particular, in August of this year, while consumption increased by 1,4 million kWh, the payment was recorded dynamic growth.
It should be noted that the first 8 months of 2014, 97.8 million internally displaced kWh of electricity consumed by consumers is estimated that in 2013 the consumption of more than 3,6 million . In particular, in August 7,5 million. was used kW / h of electricity, compared to the same period last year, more than 648 kW.