İstehlakçıların dayanıqlı və keyfiyyətli elektrik enerjisi ilə təmin edilməsi məqsədilə yarımstansiyalarda, ötürücü qurğularda əsaslı və cari təmir işlərinin yerinə yetirilməsi, itkilərin azaldılması energetklərin  ən mühüm vəzifələrindən biridir. Digər enerji obyektlərində olduğu kimi “Gəncə Regional Elektrik Şəbəkəsi”nin (REŞ) də  xidməti ərazilərində  bu istiqamətdə müvafiq tədbirlər həyata keçirilir. Ən əsası isə respublika enerjisistemi üçün strateji əhəmiyyətə malik sistemtəşkiledici şəbəkə xüsusi diqqət mərkəzindədir.
“Azərenerji” ASC-nin Elektrik Enerjisinin Ötürülməsi İdarəsindən Səhmdar Cəmiyyətin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, sözügedən REŞ-in balans mənsubiyyətinə aid olan 35 kV-lik və ondan yuxarı gərginlikli elektrik verilişi hava xətlərində (EVHX) cari ilin son üç ayı ərzində metal dayaqlarda qaynaqdan qopmuş hissəslər qaynaq olunaraq bərpa edilmiş, 1,5 kilometrə yaxın müxtəlif markalı naqil və 530-dan artıq izolyator yenisi ilə əvəz edilmişdir. Bununla yanaşı, həmin bu dövr ərzində hava xətlərinin trassası ağaclardan təmizlənmiş və işlər mütəmadi olaraq davam etdirilir.
Digər təmir işlərindən danışan mənbə onu da bildirdi ki, sözügedən dövrdə 500 kV-lik “Muxraniz-Vəli”, 330 kV-lik I “Mingəçevir”, I “Alüminiumzavod”, IV “Mingəçevir” hava xətlərinin eleqaz açarları və avadanlıqları təmir edilmişdir. Eyni zamanda hər birinin gücü 250 MVA olan 3 və 4 saylı avtotransformatorların, 110 kV-lik I “Şəmkir”, I, II, V və VI “Gəncə”, I-II “Yenikənd” hava xətlərində eleqaz açar və cərəyan transformatorların təmiri də görülmüş işlərin siyahısındadır.
Qeyd edək ki, hesabat dövründə 35 kV-lik “Üzgüçülük”, “Sadıllı” və digər yarımstansiyalarda müxtəlif gücdə transformatorlar və onların avadanlıqları təmir edilmişdir.  Paralel olaraq bu yarımstansiyaların digər elektrik avadanlıqlarında da müxtəlif təyinatlı təmir işləri həyata keçirilmişdir. Yeri gəlmişkən, sözügedən dövrdə müəssisənin balans mənsubiyyətinə aid olan 35 və 110 kV-lik yarımstansiyalarda ümumi gücü 104 MVA-ya yaxın olan 10 transformator və onun avadanlıqlarında müxtəlif təyinatlı təmir işləri həyata keçirilmişdir.
Onu da qeyd etmək yerinə düşərdi ki, digər müəssisələrdə olduğu kimi, burada da yanğın təhlükəsizliyi tədbirləri daim diqqət mərkəzindədir. Belə ki, mövcud hava şəraiti ilə əlaqədar olaraq sistem təşkiledici 110-500 kV-lik yarımstansiya və EVX-lərə növbədənkənar baxışlar keçirilir, ərazidən quru otlar təmizlənmiş, yarımstansiyaların bütün yağ tutumlu elektrik avadanlıqlarında yağın səviyyəsi yoxlanılmış və normal səviyyəyə gətirilmişdir.

Implementing of current and maintenance repair work at s/s and TL, decreasing of losses in order to Other energy facilities "Ganja Regional Electric Network" (REN) are made in this direction in the service area. Strategic importance of the system, and, most importantly, the specific focus of the network.
According to the information given by Electric Energy Transmission Department of "Azerenergy" JSC to the Press – release of the Joint Stock Company, in the REN property 35 kV and higher voltage lines metal stud in the last three months of this year from the source of broken and restored parts , 1.5 km to more than 530 different brands of wires and insulators have been replaced by new ones. Furthermore, in this period, "trace trees, peeled and operation continues.
Another source said, speaking on the repair work, this time to 500 kV "Mukhraniz-Vali", 330 kW I "Mingachevir" I "Aluminiumzavod" IV "Mingachevir" switches and equipment TL circuit has been restored. At the same time, each with a capacity of 250 MVA transformers 3 and number 4, 110 kV I "Shamkir", I, II, V and VI, "Ganja", I-II "Yenikend" TL circuit switches and current transformers were repaired list of works.
It should be noted that during this period up to 35 kV "Uzguchuluk", "Sadilli" different substations, transformers and other equipment has been repaired. In parallel with these substations and other electric equipments of different types of repair work carried out. By the way, the company owned a total capacity of 35 and 110 kV, 104 MVA substation transformers and equipment close to 10 different types of repair work carried out.
It should be noted that other organizations, such as fire safety measures in the spotlight. Thus, the system provides the current weather conditions in the lines at 110-500 kV substations prior to surveys, the area cleaned, dried herbs, all the oil capacity of substations and electrical equipment has been brought to a normal level, and checked the oil level.
Finally, it should be noted that, Ganja, Ganja, Dashkesen, Tovuz, Aghstafa, located on the territory of Gazakh and leakage EN-10, 6 and 0.4 kV networks in large volumes in the last three months of the year and repairs are carried out.