SALYAN EŞ: TƏMİR İŞLƏRİ DAVAM ETDİRİLİR
“Azərenerji” ASC-nin Enerji Təchizat İdarəsindən Səhmdar Cəmiyyətin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, bu məqsədlə Salyan elektrik şəbəkəsinin (EŞ) də xidməti ərazisində olan EVX və TM-lərdə cari ilin 7 ayı ərzində müxtəlif təyinatlı təmir işləri həyata keçirilmiş və hazırda da davam etdirilir.
Mənbə onu da bildirdi ki, Salyan EŞ üzrə cari ilin iyul ayında 25,4 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehlak edilmişdir ki, bu da ötən ilin eyni dövründəki istehlakdan 920 min kilovatsaat çoxdur. Ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə ödənişdə mütləq artım 8 faizə yaxın olmuşdur. O cümlədən, daimi əhali istehlakçı qrupu üzrə 5,2 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehlak edilmişdir ki, bu da ötən ilin müvafiq dövründəki göstəricidən 267 min kilovatsaat azdır. Ödəniş isə ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə mütləq 3 faizə yaxın çoxdur.
Onu da qeyd etmək yerinə düşərdi ki, cari ilin 7 ayı ərzində 184,7 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehlak edilmişdir. Nəticədə ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə istehlak 14,4 milyon kilovatsaata yaxın artmış, ödənişdə mütləq artım isə12 faizə yaxın olmuşdur. O cümlədən, daimi əhali istehlakçı qrupunda istehlak 45.4 milyon kilovatsaata yaxın olmuşdur ki, bu da ötən ilin müvafiq dövründəki istehlakdan 3.7 milyon kilovatsaata yaxın azdır.
Mənbədən əldə edilən digər bir məlumata görə, ötən il ərzində müəssisənin xidməti ərazisində keçirilmiş reydlər zamanı xeyli sayda istehlakçının elektrik enerjisindən istifadə qaydalarını pozması faktı aşkar edilmişdir. Aşkar edilmiş qayda pozuntuları müvafiq qaydada aktlaşdırılmış və itirilmiş elektrik enerjisinin istehlak dəyəri bərpa edilmişdir. Ödənişin təmin edilməsi istiqamətində isə müvafiq tədbirlər həyata keçirilir.
Yeri gəlmişkən, mövcud iqlim şəraiti ilə bağlı yanğın təhlükəsizliyi məsələsi daima diqqət mərkəzində saxlanılır. TM və KTM-lərin ərazisi quru otlardan təmizlənmiş, yağ tutumlu avadanlıqların alt hissəsindəki yağ çınqıllar yeni təmiz çınqıllarla əvəz edilmiş və yanğın törədə biləcək tullantılardan tamamilə təmizlənmişdir

SALYAN EN: REPAIR WORK IS CONTINUED
Improving the quality of services provided to consumers, the consumption of electricity consumption of 100 percent, according to the most important tasks before us.
According to the information given to Energy Supply Department of “Azerenergy” JSC, bu məqsədlə “Salyan Electric Network” (EN) də xidməti ərazisində olan EVX və TM-lərdə cari ilin 7 ayı ərzində müxtəlif təyinatlı təmir işləri həyata keçirilmiş və hazırda da davam to be.
The source also said that, given the Salyan in July this year, was used 25,4 million kWh of electricity consumption of the previous year and more than 920000. absolute increase compared to the same period last year was about 8 percent. In particular, it was used by the permanent population of 5,2 million kWh, compared to the corresponding period last year is less than 267 kWh. Payment must be compared with the corresponding period last year, an increase of 3 percent.
It should be noted that this year has been used 184, 7 million kWh of electricity. As a result, compared to the same period last year 14,4 million kWh consumption increased, the absolute growth rate is about isə12. In particular, the constant private consumer group was 45,4 million kWh, or 3.7 million kWh consumption is less than the same period last year.
According to the source, during raids in the past year, a large number of consumers have been violations of the rules. Discovered violations of the rules were released acted electricity was restored. To make sure that the payment is made.
By the way, the climatic conditions in the focus of attention with regard to fire safety. TM and CTP - dry grass, oil-intensive equipment clean pebble gravel at the bottom of the price of oil, which could result in a fire has been completely cleared of debris.