“QAZAX EŞ”: YENİDƏNQURMA VƏ TƏMİR İŞLƏRİ APARILIR
“Azərenerji” ASC-nin Enerji Təchizat İdarəsindən Səhmdar Cəmiyyətin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, “Qazax EŞ” üzrə cari ilin iyul ayında ümumilikdə 7,3 milyon kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehlak edilmişdir ki, bu da ötən ilin eyni dövründəki istehlakdan 355 min kilovatsaat çoxdur. Hesabat dövründə ümumi ödəniş 2013-cü ilin eyni dövründəki ödənişdən mütləq 10 faizə yaxın çoxdur. O cümlədən, daimi əhali istehlakçı qrupunda isə ötən ilin müvafiq dövründəki göstərici ilə müqayisədə istehlak 290 min kilovatsaat artaraq 2,5 milyon kilovatsaatdan artıq olmuşdur. Ödəniş isə 2013-cü ilin müvafiq dövründəki göstərici ilə müqayisədə mütləq 2 faiz artmışdır.
Qeyd edək ki, cari ilin 7 ayı ərzində isə sözügedən EŞ-də ümumilikdə 44,9 milyon kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehlak edilmişdir. Nəticədə 2013-cü ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə istehlak 677 min kilovatsaat artmışdır. O cümlədən, daimi əhali istehlakçı qrupunda isə istehlak 18,9 milyon kilovatsaatdan artıq olmuşdur ki, bu da ötən ilin eyni dövründəki istehlakdan 706 min kilovatsaat çoxdur. Ödəniş isə 2013-cü ilin eyni dövrü ilə müqayisədə mütləq bir faizə yaxın artmışdır.
Mənbədən onu da bildirdilər ki, cari ildə müəssisənin xidməti ərazisində keçirilmiş reydlər zamanı elektrik enerjisindən istifadə qaydalarına riayət etməyən istehlakçılarla bağlı müvafiq qaydada aktlar tərtib edillmış və araşdırma aparılaraq itirilmiş elektrik enerjisinin istehlak dəyəri bərpa edilmişdir.
Verilən digər bir məlumata görə, istehlakçılara xidmətin səviyyəsinin daha da yaxşılaşdırılması məqsədilə müəssənin balans mənsubiyyətinə aid EVX və TM-lərdə yenidənqurma və müxtəlif təyinatlı təmir işləri həyat keçirilmiş və hazırda bu işlər davam etdirilir.

GAZAKH EN: RECONSTRUCTION AND REPAIR MEASURES ARE IMPLEMENTED
According to the information given by Energy Supply Department of Joint Stock Company to the Press – release of "Azerenergy" JSC, "Gazakh EN" in July this year, has been used a total of 7,3 million kWh of electricity consumption of 355 kWh in the last year there are many. During this period, the payment of fees in 2013, an increase of 10 percent. In particular, the constant private consumer group, compared to the same period last year, an increase in consumption of 290 kWh to 2.5 million kWh. Payment must be compared with the corresponding period in 2013 increased by 2 percent.
Please note that, for 7 months of the current year in EN 44.9 million kWh of electricity used. As a result, compared with the same period of 2013, increased consumption of 677 kWh. In particular, the consumption of the population was 18.9 million more than the previous year, consumption of more than 706000. Payment must be compared with the same period in 2013 increased by one percent.
The source also said that during raids this year, the company has not complied with consumer use of electricity made accordingly allowed electricity was restored, and the study was conducted.
According to information provided to consumers in order to improve the level of service of the Company owned by the TL and TP reconstruction and repair work is carried out for different purposes, and these works are now.
Finally, it should be noted that maintenance and repair is carried out by the opening of accident is minimized.