Samux rayonunun elektrik enerji təchizatı sistemində mövsümə hazırlıq işləri davam edir. Elektrik şəbəkəsinin təmirçilər briqadası xətt və yarımstansiyalarda zəruri profilaktik tədbirləri həyata keçirirlər.
“Azərenerji” ASC-nin Enerji Təchizat İdarəsindən Səhmdar Cəmiyyətin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, Samux EŞ-in  xidməti ərazisində mövsümə hazırlıq üzrə tədbirlər planına uyğun olaraq, rayonun elektrik təsərrüfatının dayanıqlığı daha da möhkəmləndirilir. Qeyd edək ki, cari ilin son üç ayında da şəbəkə kollektivi 6-10-04 kilovoltluq elektrik verilişi xətlərində və 6-10/04 kV-lik transformator məntəqələrində müvafiq yenidənqurma və təmir işləri həyata keçiriblər.
Mənbədən onu da bildirdilər ki, cari ilin iyul ayında “Samux” EŞ-in xidmət ərazisində 11,9 milyon kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehlak edilmişdir. 2013-cü ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə istehlak 505 min kilovatsaata yaxın artmış, ödənişdə mütləq artım isə 24 faizdən çox olmuşdur. O cümlədən, daimi əhali istehlakçı qrupu tərəfindən istehlak ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 142 min kilovatsaatdan çox artaraq 1,9 milyon kilovatsaata yaxın olmuşdur. Ödəniş isə ötən ilin eyni dövründəki göstərici ilə müqayisədə mütləq artmışdır.
Onu da qeyd edək ki, cari ilin 7 ayı ərzində sözügedən EŞ üzrə istehlak 66,8 milyon kilovatsaata yaxın olmuşdur ki, bu da ötən ilin müvafiq dövründəki istehlakdan 4,7 milyon kilovatsaata yaxın çoxdur. Ödəniş isə ötən ilin müvafiq dövründəki göstərici ilə müqayisədə mütləq 8 faizə yaxın artmışdır. O cümlədən, daimi əhali istehlakçı qrupunda isə istehlak  ötən ilin müvafiq dövründəki göstərici ilə müqayisədə 2,1 milyon kilovatsaata yaxın artaraq 14,8 milyon kilovatsaata yaxın olmuşdur. Ödənişdə mütləq artım isə 3 faizdən artıq olmuşdur.
“Elektrik enerjisindən istifadə zamanı qaydaların pozulmasının qarşısının alınması istiqamətində də xeyli işlər görülmüş və bu istiqamətdə tədbirlər davam etdirilir”, – deyən mənbə qayda pozuntularının təsnifatı və istehlakçı qrupu barədə onu da bildirdi ki,  sayğacdan kənar xətt vasitəsilə elektrik enerjisindən istifadə halı üstünlük təşkil etmiş və ən çox qayda pozuntusu  məişət abonenti (əhali) istehlakçı qrupunda aşkar edilmişdir.

Season preparation are continuing at Samukh region. Transmission lines and substations, serviced network repairers carry out the necessary preventive measures.
According to the information given to the Press – release of "Azerenergy" JSC, the action plan Samux EN in preparation for the season, according to the economic vitality of the region improved. It should be noted that in the last three months of this year, members of the network lines and transformer stations 10.06.04 6-10 kV / 04 kV for reconstruction and repair work is carried out.
The source also said that in July of this year, "Samux" EN 11,9 million kWh electric power was used in the service. Consumption compared to the same period in 2013 increased by 505 kWh, while the absolute increase was 24 %. In particular, the consumption of private consumer groups, compared with the same period last year, an increase of 142 kWh to 1.9 million kWh. Payment has been increased compared to the same period last year.
It should be noted that the observed within 7 months of this year, 66,8 million kWh consumption, consumption in the previous year, more than 4,7 million kWh. Payment must be compared with the corresponding period last year increased by 8 percent. In particular, the consumption of the population, compared to the same period last year, an increase of 14,8 million kWh to 2.1 million kWh. The absolute increase was more than 3 percent.
"Prevention of violations of the rule of power to continue the important work done in this direction," - said the source told him about the classification of violations, and consumer groups, the most common form of meters through the use of electricity and consumers disorders was found (population) group.