“Azərenerji” ASC-nin Enerji Təchizat İdarəsindən Səhmdar Cəmiyyətin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, “Qəbələ Elektrik Şəbəkəsi”nin (EŞ) xidməti ərazisində cari ilin 6 ayı ərzində ümumilikdə 50,4 milyon kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehlak edilmişdir ki, bu da ötən ilin eyni dövründəki istehlakdan 10,1 milyon kilovatsaata yaxın çoxdur. Hesabat dövründə ümumi ödəniş isə ötən ilin müvafiq dövründəki göstərici ilə müqayisədə mütləq 29 faizə yaxın artmışdır. O cümlədən, daimi əhali istehlakçı qrupunda isə 19,1 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehlak edilmişdir. Nəticədə ötən ilin müvafiq dövründəki göstərici ilə müqayisədə istehlak 2,1 milyon kilovatsaata yaxın artmışdır. Eyni zamanda ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə sözügedən istehlakçı qrupu üzrə ödənişdə mütləq artım 16 faizə yaxın olmuşdur. Qeyd edək ki, cari ilin iyun ayında isə burada ümumilikdə 8,6 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehlak edilmişdir. Nəticədə 2013-cü ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə istehlak 2,3 milyon kilovatsaatdan çox artmış, ödənişdə mütləq artım isə 42 faizə yaxın olmuşdur. O cümlədən, daimi əhali istehlakçı qrupunda isə istehlak ötən ilin müvafiq dövründəki istehlakla müqayisədə 541 min kilovatsaata yaxın artaraq 3,1 milyon kilovatsaatdan çox olmuşdur. Ödəniş isə 2013-cü ilin eyni dövründəki göstərici ilə müqayisədə mütləq 21 faizdən çox artmışdır.
Mənbə onu da bildirdi ki, digər EŞ-lərdə olduğu kimi burada da istehlakçıların enerji təminatının daha da yüksəldilməsi üçün müəssisənin balans mənsubiyyətinə aid EVX və TM-lərdə aparılan yenidənqurma və təmir bərpa işləri davam etdirilir.

Improving the quality of services provided to customers, maintain the planned level of technical losses, commercial losses, to prevent 100 percent power consumption of the main tasks to be performed. Urgent measures are being taken in this direction.
According to the information given by Energy Supply Department of “Azerenergy” JSC to the Press – release of the Joint Stock Company, Gabala Electric Networks"(EN) within 6 months of this year, has been used for a total of 50.4 million kWh of electricity consumption of the previous year, an increase of 10.1 million kWh. Total payment must be compared with the corresponding period last year increased by 29 per cent . specifically, was used constant private consumer group, 19.1 million kWh of electricity. consumption compared to the same period last year increased by 2.1 million kWh. at the same time, a group of consumers, compared with the same period last year, an increase of 16 per cent was absolute. should be noted that in June this year, a total of 8.6 million kWh of electricity used here. As a result, compared with the same period of 2013, increased consumption by 2.3 million kWh , while the absolute increase was 42 percent. specifically, the consumption of the population, compared to the same period last year, consumption was 541 kWh, an increase of more than 3.1 million kWh. Payment must be compared with the same period in 2013 increased by more than 21 %.
The source also said that, as in the case with other EN-media to further improve the power lines and transformer substations related to renovation and repair work is carried out.