Saatlı rayonunun elektrik enerjisi təchizatı sistemində mövsümə hazırlıq işləri davam edir. Elektrik şəbəkəsinin təmirçilər briqadası xətt və yarımstansiyalarda zəruri profilaktik tədbirləri həyata keçirirlər.
“Azərenerji” ASC-nin Enerji Təchizat İdarəsindən Səhmdar Cəmiyyətin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, mövsümə hazırlıq üzrə tədbirlər planına uyğun olaraq, rayonun elektrik təsərrüfatının dayanıqlığını daha da möhkəmləndirilir. Qeyd edək ki, cari ilin son üç ayında da şəbəkə kollektivi 6-10-04 kilovoltluq elektrik verilişi xətlərində və 6-10/04 kV-lik transformator məntəqələrində müvafiq yenidənqurma və təmir işləri həyata keçiriblər.
Həyata keçirilən işlər müəssisənin digər texniki-iqtisadi göstəricilərinə də müsbət təsir göstərir. 2014-cü ilin iyun ayında müəssisə üzrə 5,6 milyon kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehlak edilmişdir ki, bu da ötən ilin eyni dövründəki istehlakdan 756 min kilovatsaat çoxdur. Ödəniş isə ötən ilin müvafiq dövründəki göstərici ilə müqayisədə mütləq 4 faizdən çox artmışıdr. O cümlədən, daimi əhali qrupu üzrə bu göstəricilər müvafiq olaraq 3,9 milyon kilovatsaatdan artıq və 623 min kilovatsaat olmuşdur. Ödənişdə mütləq artım isə 12 faizdən artıqdır.
Yeri gəlmişkən, cari ilin 6 ayı ərzində isə müəssisənin xidməti ərazisində 49,1 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehlak edilmişdir. Nəticədə 2013-cü ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə ümumi istehlak 263 min kilovatsaatdan çox atmış, ödənişdə mütləq artım isə 7 faizə yaxın artmışdır. O cümlədən, daimi əhali qrupunda isə istehlak ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 782 min kilovatsaatdan çox azalaraq 37 milyon kilovatsaata yaxın olmuşdur. Ödənişdə mütləq artım isə 3 faizə yaxın olmuşdur.

Electric power supply system of the region to continue to prepare for the season. Transmission lines and substations, serviced network repairers carry out the necessary preventive measures.
According to the information given by Energy Supply Department of “Azerenergy” JSC, Preparing an action plan to further enhance the stability of the region's economy. It should be noted that in the last three months of this year, members of the network lines and transformer stations  6-10 kV / 04 kV for reconstruction and repair work is carried out.
Implemented measures have a positive impact on the technical and economic indicators. In June 2014, 5.6 million kWh of electricity used in the enterprise, and that the consumption of 756,000 more than last year. Payment must be compared with the corresponding period last year increased 4 %. In particular, indicators of population 3,9 million kWh and 623 kWh respectively was. Absolute increase of more than 12 %.
By the way, the territory within 6 months of this year, has been used 49,1million  kWh of electricity. As a result, compared with the same period in 2013, total  consumption of 263 kWh, increased by 7 percent absolute increase. In particular, the consumption of the population, compared to the same period last year, a decrease of 37 million kWh to 782 kWh. The absolute increase was 3%.