“CƏLİLABAD EŞ”: YENİDƏNQURMA VƏ TƏMİR İŞLƏRİ APARILIR
Ölkəmizin enerji sistemində həyata keçirilən məqsədyönlü tədbirlər, yeni texnologiyaların tətbiqi ilə aparılan quruculuq işləri  istehlakçıların dayanıqlı  və keyfiyyətli elektrik enerjisi ilə təminatını daha da yaxşılaşdırmağa imkan verir. Texniki-iqtisadi göstəricilərin səviyyəsinin yüksəldilməsinə, o cümlədən  elektrik enerjisinin dayanıqlı ötürülməsini təmin etmək üçün nəzərdə tutulan texniki tədbirlər cari ildə də davam etdirilmişdir.
“Azərenerji” ASC-nin Enerji Təchizat İdarəsindən Səhmdar Cəmiyyətin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə,  “Cəlilabad EŞ”in xidməti ərazisində cari ilin iyun ayında ümumilikdə 9,8 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehlak edilmişdir. Hesabat ayında ümumi istehlak ötən ilin müvafiq dövründəki göstərici ilə müqayisədə 1,5 milyon kilovatsaat artmış, ümumi ödəniş isə 2013-cü ilin eyni dövründəki ödənişdən mütləq 8 faizə yaxın çoxdur. O cümlədən, daimi əhali istehlakçı qrupunda isə istehlak ötən ilin müvafiq dövründəki göstərici ilə müqayisədə 990 min kilovatsaata yaxın artaraq 7,6 milyon kilovatsaata yaxın olmuşdur. Ödəniş isə 2013-cü ilin müvafiq dövründəki göstərici ilə müqayisədə mütləq 10 faizə yaxın artmışdır.
Qeyd edək ki, cari ilin 6 ayı ərzində isə burada ümumilikdə 67,7 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehlak edilmişdir. Nəticədə, ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə istehlak 11,2 milyon kilovatsaata, ümumi ödəniş isə mütləq 7 faizə yaxın artmışdır. O cümlədən, daimi əhali istehlakçı qrupunda isə istehlak 53,5 milyon kilovatsaata yaxın olmuşdur ki, bu da ötən ilin eyni dövründəki istehlakdan 9 milyon kilovatsaat çoxdur. Ödəniş isə ötən ilin eyni dövründəki göstərici ilə müqayisədə mütləq 4 faizə yaxın artmışıdr.
Mənbədən əldə etdiyimiz digər bir məlumata görə, istehlakçılara xidmətin səviyyəsinin daha da yaxşılaşdırılması məqsədilə müəssənin balans mənsubiyyətinə aid EVX və TM-lərdə müxtəlif təyinatlı təmir işləri həyat keçirilmiş və hazırda da bu işlər davam etdirilir.

JALILABAD EN: RECONSTRUCTION AND REPAIR MEASURES ARE IMPLEMENTED
Our energy efficiency measures implemented in the system, with the introduction of new technologies, sustainable and high-quality power supply to consumers that allows us to deliver. Increased technical and economic indicators, as well as electric power transmission sustainable measures aimed at ensuring the continued during the current year.
According to the information given by Energy Supply Department of “Azerenergy” JSC to the Press – release of the Joint Stock company, about 9,8 million kWh electric energy was generated during June of the current year. In the report, the total consumption compared with the corresponding period last year increased by 1,5 million kWh, the total payment to be paid for the same period in 2013, an increase of 8 percent. In particular, the constant people consumer group compared with the same period last year, an increase of 990 kWh to 7,6 million kWh. Payment compared to the same period in 2013 increased by 10 percent.
It should be noted that within 6 months of the year were used in total 6,7 million  kWh. As a result, consumption of 11.2 million kWh, compared to the same period last year, increased by 7 percent of the total payment. In particular, the consumption of the population was 53,5 million kWh, or 9 million kWh consumption over the same period last year. Payment in comparison with the same period last year and 4 % increased.
According to information provided by the source, in order to improve service to consumers, the company belonging to TL and TS performed under different conditions, and this work is ongoing.