“LERİK EŞ” : ZƏRURİ TƏDBİRLƏR GÖRÜLÜR
“İstehlakçıların elektrik enerjisinə olan tələbatını daha da keyfiyyətli şəkildə ödəmək, eyni zamanda qayda pozuntularının qarşısını almaq məqsədilə paylayıcı şəbəkələrdə mühüm addımlar atılır ki, bunun nəticəsində də dayanıqlıq daha da möhkəmlənir, ifrat yüklənmələr aradan qaldırılır, itkilər azaldılır, istehlak edilən elektrik enerjisinin ödənişində isə yüksək göstəricilərə nail olunur. Bu barədə “Azərenerji” ASC-nin Enerji Təchizat İdarəsinin məsul işçisi Səhmdar Cəmiyyətin Mətbuat xidmətinə cari ilin son üç ayında həyata keçirilmiş təmir işləri barəsində verdiyi məlumatda bildirmiş və qeyd etmişdir ki, növbəti mövsümün uğurla başa çatdırılması istiqamətində enerji təchizatçıları öhdələrinə düşən vəzifələri layiqincə yerinə yetirməyə çalışırlar.
Mənbə onu da bildirdi ki, cari ilin iyun ayında müəssisənin xidmət ərazisində 1,6 milyon kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehlak edilmişdir ki, bu da ötən ilin eyni dövründəki istehlakdan 80 min kilovatsaat çoxdur. Ümumi ödəniş isə ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə mütləq 4 faizdən çox artmışdır.  O cümlədən, daimi əhali istehlakçı qrupu tərəfindən istehlak ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 103 min kilovatsaata yaxın artaraq 1,1 milyon kilovatsaata yaxın olmuşdur. Ödəniş isə ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə mütləq 4 faizdən çox artmışdır. Qeyd edək ki, cari ilin 6 ayı ərzində isə müəssisə üzrə istehlak 9,6 milyon kilovatsaata yaxın  olmuşdur. Nəticədə 2013-cü ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə istehlak 670 min kilovatsaata, ödəniş isə mütləq 4 faizə yaxın artmışdır. O cümlədən, daimi əhali istehlakçı qrupu tərəfindən istehlak 6 milyon kilovatsaatdan artıq olmuşdur ki, bu da 2013-cü ilin eyni dövründəki istehlakdan 375 min kilovatsaata yaxın çoxdur.
Yeri gəlmişkən, mövcud iqlim şəraiti ilə bağlı  yanğın təhlükəsizliyi məsələsinin daima diqqət mərkəzində saxlanılır. TM və KTM-lərin ərazisi quru otlardan təmizlənmiş və yağ tutumlu avadanlıqların alt hissəsindəki yağ çınqıllar yeni təmiz çınqıllarla əvəz edilmiş,  ərazi quru otlardan və yanğın törədə biləcək tullantılardan təmizlənmişdir

LERIK EN: NECESSARY MEASURES ARE IMPLEMENTED
Demand for electricity consumers to pay even better, at the same time, the distribution network has taken important steps to prevent violations that led to the strengthening of stability, overload eliminated, reduced losses, payment of electricity consumed in the performance achieved. It was noted in the information given to the Press – release of “Azerenergy” JSC, Successful completion of the next season, that energy providers are trying to perform all the duties.
The source also said that the service area of the company in June of this year, 1.6 million kWh of electricity consumed, consumption 80 000 more than in the same period last year. The total amount of payments compared to the same period last year increased by more than 4 percent. In particular, the consumption of private consumer groups, compared with the same period last year, an increase of 103 kW to 1.1 million kWh. Payment in comparison with the same period last year increased by more than 4 percent. It should be noted that during the first six months of the current consumption of 9.6 million kWh. As a result, compared with the same period in 2013 consumed 670 kWh, the payment increased by 4 percent. In particular, the consumption of private consumer group was more than 6 million in the same period in 2013, the consumption of more than 375 thousand kWh.
By the way, the issue of fire safety in relation to climate change in the spotlight. TP and CTP equipment with a capacity of dry grass in the lower part under the control of low-fat and fat in the skin, which may cause a fire in the dry grass and cleaned