“Neftçala Elektrik Şəbəkəsi”nin kollektivi həmişə olduğu kimi, cari ilin 6 ayı ərzində də rayon istehlakçılarına daha da dayanıqlı və keyfiyyətli elektrik enerjisinin verilməsi məqsədilə nəzərdə tutulmuş tədbirlər planını əsasən həyata keçirmişlər.
“Azərenerji” ASC-nin Enerji Təchizat İdarəsindən Səhmdar Cəmiyyətin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, cari ildə də şəbəkənin istismar sahələrindəki transformator məntəqələrində və paylayıcı elektrik şəbəkələrində yenidənqurma və təmir işləri həyata keçirmişlər.
Yeri gəlmişkən, avadanlıqların texniki istismar səviyyəsini yüksəltmək istiqamətində də həyata keçirilmiş tədbirlər, istehlak edilmiş elektrik enerjisinin istehlak dəyərinin ödənişinə və elektrik enerjisindən qeyri qanuni istifadə hallarının qarşısının alınmasına da öz müsbət nəticəsini göstərmişdir.  Belə ki, cari ilin iyun ayında müəssisə üzrə ümumilikdə 11,6 milyon kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehlak edilmişdir ki, bunun da 3,2 milyon kilovatsaata yaxını daimi əhalinin payına düşür. Yeri gəlmişkən, ötən ilin müvafiq dövründəki istehlakla müqayisədə ümumi istehlak 476 min kilovatsaata yaxın, o cümlədən daimi əhali qrupu üzrə isə 411 min kilovatsaatdan çox artmışdır. Görülmüş tədbirlər nəticəsində cari ilin iyun ayında ümumi ödəniş 2013-cü illə müqayisədə mütləq 18 faizə yaxın artmışdır. O cümlədən, daimi əhali qrupu üzrə bu göstərici 6 faizə yaxın olmuşdur.
Qeyd edək ki, cari ilin 6 ayı ərzində burada ümumilikdə 73,4 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehlak edilmişdir ki, bu da ötən ilin müvafiq dövründəki istehlakdan 4 milyon kilovatsaat çoxdur. Ümumi ödəniş isə 2013-cü ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə mütləq 4 faizə yaxın artmışdır. O cümlədən, daimi əhali istehlakçı qrupunda isə istehlak ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 2,4 milyon kilovatsaata yaxın artaraq 27,7 milyon kilovatsaata yaxın olmuşdur. Ödəniş isə ötən ilin eyni dövründəki göstərici ilə müqayisədə mütləq 3 faizdən çox artmışdır.

Intended measures plan was implemented by the collective of “Neftchala Electric Network” in order to supply the consumers with quality and stabile electric energy during 6 months of the current year.
According to the information given by Energy Supply Department of “Azerenergy” JSC to the Press – release of the Joint Stock Company, current in the abuse of network transformer substations and power distribution networks, reconstruction and repair work carried out.
By the way, the measures taken to increase the level of technical equipment used to pay the cost of electricity and prevent the illegal use of electricity has a positive result. So, in June of this year, a total of 11.6 million kWh of electricity consumed by the company, which has been reflected in the population of 3.2 million kWh. By the way, compared to the same period last year, the total consumption of 476 kWh consumption, as well as the permanent population grew by more than 411,000 kWh. The measures taken in June of this year compared with the gross salary in 2013 was about 18 percent. By the way, it was about 6 percent of the population.
It should be noted that within six months of the current year and  73.4 million kWh of electricity was used in the corresponding period last year, the consumption of more than 4 million kilowatt-hours. The total amount of payments compared to the same period in 2013 increased by 4 percent. In particular, the constant people consumer group, compared with the same period last year, an increase of 27.7 million kWh to 2.4 million kWh. Payment in comparison with the same period last year increased by more than 3 percent.