“Gədəbəy Elektrik Şəbəkəsi” (EŞ) üzrə istehlak edilmiş elektrik enerjisin dəyərinin tam ödənilməsi, həm də istismarın vəziyyətinin yaxşılaşdırılması ilə əlaqədar mühüm tədbirlər həyata keçirilir.
“Azərenerji” ASC-nin Enerji Təchizat İdarəsindən Səhmdar Cəmiyyətin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, ötən illərdə olduğu kimi cari ildə də sözügedən EŞ-in balans mənsubiyyətinə aid olan 6, 10 və 0,4 kV-lik xətlərdə müxtəlif təyinatlı təmir işləri həyata keçirilmişdir. Paralel olaraq TM-lərdə aparılan müxtəlif təyinatlı təmir işləri zamanı  transformatorlar da təmir edilərək şəbəkəyə qoşulmuşdur.
Yeri gəlmişkən, burada yenidənqurma işləri aparılır və sayğaclar xüsusi qutularda baxış üçün maneəsiz yerlərdə quraşdırılır ki, bu da öz növbəsində istehlak edilmiş elektrik enerjisindən qeyri qanuni istifadə hallarının qarşısının alınmasına müsbət təsir göstərir. Mənbəyə istinadən onu da qeyd edək ki, elektrik enerjisindən qeyri-qanuni istifadə ilə bağlı sistemli olaraq reydlər keçirilir.
Mənbədən əldə edilən digər bir məlumata görə, cari ilin iyun ayında müəssisənin xidməti ərazisində 2,7  milyon kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehlak edilmişdir ki, bu da ötən ilin eyni dövründəki istehlakdan 159 min kilovatsaat çoxdur. Ödəniş isə ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə mütləq 8 faizdən çox artmışdır. O cümlədən, daimi əhali istehlakçı qrupu tərəfindən istehlak 2 milyon kilovatsaatdan artıq olmuşdur. Nəticədə ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə istehlak 38 min kilovatsaatdan çox artmışdır.
Onu da qeyd  edək ki, cari ilin 6 ayı ərzində müəssisə üzrə istehlak ötən ilin eyni dövründəki istehlakla müqayisədə 1,4 milyon kilovatsaatdan çox artaraq 18 milyon kilovatsaatdan artıq olmuşdur. Ödənişdə mütləq artım isə 2 faizə yaxın olmuşdur.  O cümlədən, daimi əhali istehlakçı qrupunda isə istehlak 14 milyon kilovatsaata yaxın olmuşdur. Nəticədə ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə istehlak 1,4 milyon kilovatsaata yaxın artmış, ödənişdə mütləq artım isə 2 faizə yaxın olmuşdur.
Yeri gəlmişkən, şəbəkədə işçilərin peşəkarlıq səviyyəsinin yüksəldilməsinə daim diqqət yetirilir. Bunun üçün mütəmadi olaraq qəza məşqləri, müxtəlif treninqlər keçirilir. Əməyin mühafizəsi və texniki təhlükəsizlik məsələləri də arzuolunan səviyyədədir. İşçilər texniki təhlükəsizlik və əməyin mühafizəsi ilə bağlı mütəmadi olaraq təlimatlandırılırlar.

Important measures are implemented in the line of totally paying of electric energy fee and also improving of electric energy exploitation at “Gadabay Electric Network” (EN).
According to the information given by Energy Supply Department of “Azerenergy” JSC to the Press – release of the Joint Stock Company, As in previous years, this year, belonging to EN-6, 10 and 0.4 kV were performed under different conditions. TP parallel transformers were repaired during the repair work for various purposes connected to the network.
By the way, the reconstruction is done and the counters are placed in special boxes, electric power, and this in turn has a positive effect on the prevention of illegal use. According to the source, it should be noted that due to the illegal use of electricity is carried out systematically.
According to information received from the source, enterprise service territory in June this year to 2.7 million kWh of electricity consumed, consumption of 159 thousand more than in the same period last year. Payment in comparison with the same period last year increased by more than 8 percent. In particular, the consumption of private consumer group was more than 2 million. Consumption compared to the same period last year increased by more than 38 thousand kWh.
It should be noted that within six months of the year, the consumption of more than 1.4 million over the same period last year, an increase of consumption by 18 million kilowatt-hours. The absolute increase was about 2%. In particular, the consumption of the population of 14 million kWh. Consumption compared to the same period last year increased by 1.4 million kWh, while the absolute increase was about 2 percent.
By the way, the network is constantly improving the level of professionalism and attention. Emergency Preparedness For this, various training courses. Occupational health and safety at the proper level. Staff instructed on occupational safety and health.