“Qazax Elektrik Şəbəkəsi”nin kollektivi qarşıdakı payız-qış mövsümünə hazırlıq işlərini davam etdirir. Bu məqsədlə  transformator məntəqələrində, elektrik verilişi xətlərində əsaslı və cari təmir işləri həyata keçirilir.
Şəbəkədən “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə verilən məlumata görə, bu ilin ötən ayları ərzində 10, 6 və 0,4 kV-lik EVX-lərdə 2,8 kilometrə yaxın  hissədə  naqillər təmirdən çıxarılıb. Şəbəkənin tə­mirçilər briqadası müxtəlif gücə malik 28 transformator  məntəqəsində müvafiq təmir işləri həyata keçirib.
Qeyd edək ki, yeni mənzil sahiblərinin ünvanına 125-ə yaxın birfazlı sayğac quraşdırılıb. Həmçinin qüsurlu 520-ə yaxın sayğac yenisi ilə əvəz olunub.
Yeri gəlmişkən, sərhəd kəndi olan Cəfərli, Xanlıqlar, habelə Salahlı kəndlərində müxtəlif gücə malik 4 transformator bərpa edilərək sxemə qoşulub. 110 kV-lik «Daş Salahlı» yarımstansiyasında təbii fəlakət nəticəsində zədələnmiş gərginlik transformatoru yenisi ilə əvəz edilib. Bundan əlavə, Ağ­köy­nək, Qarapapaq və Ülk­məzli kəndlərində 3 ədəd dayaq yeni beton dayaqla dəyişdirilib.
Onu da qeyd etmək yerinə düşərdi ki, yay mövsümü ilə əlaqədar Qazax rayonunu qidalandıran 35 kV-lik «Ağstafaçay» və «Qazaxbəyli», eləcə də 6 və 10 kV-lik hava xətlərinin trassası yaşıl kütlədən təmizlənib, ətrafdakı ağaclarda budama işləri aparılıb. Sonda onu da qeyd edək ki, şəbəkədə işlər nəzərdə tutulan qrafik əsasında aparılır.

WORK IS IN FULL SWING
Preparation to autumn – winter season is continuing at “Gazakh Electric Network”. For this purpose, transformer substations, power lines, and the repair is carried out.
According to the information given by the network to the Press – release of Azerenergy JSC, 6 and 0.4 kV cables were repaired about 2,8 km. The network provides 28 transformer substations of various capacities  mircilər brigade carried appropriate repairs.
Please note that the name of the new owners, nearly 125 meters of single phase. Furthermore, the replacement of defective meters were close to 520.
By the way, the border village “Jafarly”, “Khanliqlar”, and restoration scheme “Salahli” joined transformers of various capacities 4.  "Dash Salahli" voltage transformer substation 110 was damaged by natural disasters have been replaced by new ones. Moreover, White village Neck, 3 worth Garapapag and urged villages  replaced with new concrete.
It should be noted that in the summer feeding in the Kazakh region of 35 kV "Agstafachay" and "Gazakhbayli", as well as 6 and 10 kV cleaned trace of green mass, carried out at the surrounding trees. Finally, it should be noted that the net work to the tentative schedule.