“ŞƏKİ ES”: TEXNİKİ QULLUQ İŞLƏRİ UĞURLA DAVAM ETDİRİLİR
Son illər enerjisistemdə həyata keçirilən nəhəng layihələr ölkənin iqtisadi qüdrətindən xəbər verməklə yanaşı, həm də dövlətin öz vətəndaşlarına göstərdiyi böyük qayğının təzahürüdür. Ən müasir texnologiyaların tətbiqi ilə tikilərək istifadəyə verilmiş Şəki Elektrik Stansiyası şimal-qərb bölgəsinin əhalisi üçün böyük töhfədir. Bölgəyə nur paylayan bu generasiya gücü regionun elektrik enerjisi ilə təchizatının dayanıqlığını təmin edərək, sosial-iqtisadi inkişafa təkan verir.
“Azərenerji” ASC-nin Elektrik Enerjisinin İstehsalı idarəsindən SC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, sözügedən stansiyada cari ilin iyun ayında 17,2 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehsal edilmişdir. Qeyd edək ki, cari ilin 6 ayı ərzində isə bu rəqəm 134,5 milyon kilovatsaata yaxın təşkil etmişdir.
Tələbatçılara keyfiyyətli və dayanıqlı elektrik enerjisinin ötürülməsində, tapşırıqların uğurla yerinə yetirilməsində kollektiv səylə çalışır, aqreqatlarda aparılan texniki xidmət işlərində də fəal iştirak edirlər”, – deyən mənbə onu da qeyd etdi ki, son üç ay ərzində bir porşen tipli aqreqatda əsaslı təmir işləri həyata keçirilmiş, beşində isə istismar həddinə uyğun növbəti texniki qulluq işləri başa çatdırılmışdır. Hazırda aqreqatlar dispetçer qrafikinə uyğun olaraq fəaliyyət göstərir.
Mənbədən əldə etdiyimiz digər bir məlumata görə, təmir-bərpa işləri ilə yanaşı abadlıq, yaşıllaşdırma işlərinə də xüsusi diqqət yetirilmiş, o cümlədən dekorativ və meyvə bağlarına xüsusi qulluq edilmişdir. Eyni zamanda işçilərin iş şəraitinin yaxşılaşdırılması istiqamətində də tədbirlər həyata keçirilmişdir. Bütün bunlarla yanaşı cari ildə heyətin bilik və bacarıqlarının yüksəldilməsi üçün müvafiq tədbirlər həyata keçirilib.
Digər enerji obyektlərində olduğu kimi, burada da yanğın təhlükəsizliyi məsələsi daima diqqət mərkəzində saxlanılır. Su çəni, nasos qurğusu, su kəməri şəbəkəsi və digər avadanlıqlar təftiş edilərək qüsurlar aradan qaldırılmış, sexlər, inzibati və yardımçı binalar yanğınsöndürmə avadanlıqları ilə təmin olunmuş, ərazi quru otlardan və yanğın törədə biləcək tullantılardan təmizlənmişdir

The economic strength of the country's major energy projects in recent years, in addition to informing, but also a great demonstration of their own citizens. Application of modern technologies shaky plant was built with a major contribution to the population of the north-western region. This light distributes electricity production capacity in the region, feeding and promotes socio-economic development.
According to the information given by Electric Energy Production Department of “Azerenergy” JSC to the Press – release of the Joint Stock Company, station in June of this year, 17,2 million kWh of electricity was produced. It should be noted that within six months of the year the figure was 134.5 million kWh.
By the way, working with equipment to improve efficiency stability of power transmission and distribution systems and maintenance work is carried out targeted measures to increase the production of electric energy in the high results were obtained with other technical indicators.
Transmission quality and uninterruptible power supply for consumers, the successful implementation of collaborative tasks diligently and actively participate in the maintenance of units, "- said the source also said that over the past three months, the repair is made within the piston units, in five of the next maintenance was completed in accordance with the operational level. currently devices operate in accordance with the dispatch schedule.
According to information provided by the source, along with repairs, reconstructions, special attention was paid to landscaping, as well as decorative and fruit trees specially serviced. At the same time, measures were taken to improve the working conditions of employees. Along with all the appropriate measures to improve the knowledge and skills of existing staff in place.
As with other objects, the issue of fire safety in the spotlight. Water tank, pump unit, water pipes and other equipment has been tested and defects are eliminated, workshops, administrative and ancillary buildings equipped with fire fighting equipment, fire extinguisher dry grass and brush