“GÖYGÖL EŞ”: MƏQSƏDYÖNLÜ TƏDBİRLƏR HƏYATA KEÇİRİLİR
Göygöl rayonunda istehlakçıların elektrik enerjisi təchizatının yaxşılaşdırılması ilə bağlı ardıcıl və məqsədyönlü tədbirlər həyata keçirilir. “Azərenerji” ASC-nin Enerji Təchizat İdarəsindən Səhmdar Cəmiyyətin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, son illər sözügedən rayonun enerji təsərrüfatında xeyli iş görülüb ki, bu da istehlak edilən elektrik enerjisinin keyfiyyətinin və dayanıqlığının daha da artırılmasına səbəb olmuşdur. O cümlədən, cari ilin son üç ayı ərzində də mövsümə hazırlıqla əlaqədar yenidənqurma və təmir-quraşdırma işləri həyata keçirilmişdir.
Qeyd edək ki, istehlakçıların elektrik enerjisinə tələbatını daha da yaxşılaşdırmaq məqsədilə şəbəkə tərəfindən TM-lərdə təmir işləri aparılmış və hətta yükə uyğun transformatorlar əvəz olunmuşdur.
İstehlakçılara xidmətin  səviyyəsinin daha da yüksəldilməsi, sərf olunmuş enerjinin dəyərinin vaxtında ödənilməsi  üçün kollektiv öhdəsinə düşən işi layiqincə yerinə yetirmək üçün bütün qüvvələrini səfərbər etmişdir. Cari ilin iyun ayında müəssisənin xidmət ərazisində 7,2  milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehlak edilmişdir ki, bu da ötən ilin eyni dövründəki istehlakdan 668 min kilovatsaat çoxdur. Ödəniş isə ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə mütləq 38 faizdən çox artmışdır. O cümlədən, daimi əhali istehlakçı qrupu tərəfindən istehlak 2,2 milyon kilovatsaatdan artıq olmuşdur. Nəticədə ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə istehlak 586 min kilovatsaata yaxın artmış, ödənişdə mütləq artım isə 10 faizdən çox olmuşdur.
Onu da qeyd  edək ki, cari ilin 6 ayı ərzində müəssisə üzrə istehlak ötən ilin eyni dövründəki istehlakla müqayisədə 4,3 milyon kilovatsaata yaxın artaraq 48,7 milyon kilovatsaata yaxın olmuşdur. Ödənişdə mütləq artım isə 8 faizə yaxın olmuşdur.  O cümlədən, daimi əhali istehlakçı qrupu üzrə 14,5 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehlak edilmişdir ki, bu da ötən ilin müvafiq dövründəki göstəricidən 2,3 milyon kilovatsaata yaxın çoxdur. Ödəniş isə ötən  ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə mütləq 7 faizdən çox artmışdır.

GOYGOL EN: PURPOSEFUL MEASURES ARE IMPLEMENTED
Systematical and purposeful measures are implemented in Goygol in the line of improving of electric energy supply. According to the information given to the Press – release of “Azerenergy” JSC, energy savings from many have done in recent years, power consumption has increased the quality and stability. In particular, during the last three months of this year, the season of preparation for the reconstruction and repair work carried out.
Please note that in order to increase demand from consumers to the network for electricity transformers TP were repaired or replaced in accordance with the cargo.
Further improve customer service, the cost of energy spent to pay for the staff time to do their job properly, mobilized all its forces. Service territory in June of this year, 7.2 million kWh of electricity consumed, consumption 668 000 more than in the same period last year. Payment in comparison with the same period last year increased by 38 percent. In particular, the consumption of private consumer group was more than 2.2 million. As a result, compared with the same period last year increased by consumption of 586 kWh, while the absolute increase of 10 percent.
It should be noted that within six months of the current consumption of 4.3 million kWh compared with the same period last year, consumption growth was 48.7 million kWh. The absolute increase was 8 percent. In particular, the constant private consumer group was 14.5 million kWh of electricity consumed in the same period last year, more than 2.3 million kWh. Payment in comparison with the same period last year increased by more than 7 %.