Ağcabədi rayonun elektrik enerji təchizatı 70-ə yaxın 10 kV-lik elektrik verilişi xətləri (EVX), 1800-dən çox transformator və komplekt transformator məntəqələri (TM və KTM) vasitəsilə həyata keçirilir.
“Azərenerji” ASC-nin Enerji Təchizat İdarəsindən Səhmdar Cəmiyyətin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, “Ağcabədi Elektrik Şəbəkəsi”nin kollektivi istehlakçılara göstərilən xidmətin keyfiyyətinin daha da yüksəldilməsi məqsədilə həyata keçirdikləri yenidənqurma və təmir-tikinti işlərini cari ilin son üç ayında da uğurla həyata keçirmişdir.
Onu da qeyd edək ki, hazırda payız-qış mövsümünə hazırlıq çərçivəsində həm yarımstansiyalarda, həm transformator və komplekt transformator məntəqələrində, həm də xətlərdə cari və əsaslı təmir işləri davam etdirilir.
“İtkilərin azaldılması da qarşıda duran ən mühüm vəzifələrdən biridir. Müntəzəm olaraq bu istiqamətdə müvafiq tədbirlər davam etdirilir”, – deyən mənbə onu da bildirdi ki, sözügedən müəssisənin də xidməti ərazisində keçirilən reydlər zamanı elektrik enerjisindən qeyri-qanuni istifadə edən istehlakçılar vaxtında aşkar edilir və onlara qarşı qanunvericiliyə uyğun müvafiq tədbirlər görülür.
Müəssisə üzrə cari ilin may ayında ümumilikdə 24,4 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehlak edilmişdir ki, bu da ötən ilin eyni dövründəki istehlakdan 773 min kilovatsaat çoxdur. O cümlədən, daimi əhali istehlakçı qrupunda isə 2,8 milyon kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehlak edilmişdir. Ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə istehlak 183 min kilovatsaat azalmışdır. Yeri gəlmişkən, cari ilin 5 ayı ərzində isə ümumi istehlak ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 4,1 milyon kilovatsaatdan çox artaraq 123 milyon kilovatsaatdan artıq olmuşdur. O cümlədən, daimi əhali istehlakçı qrupunda isə istehlak 18,3 milyon kilovatsaata yaxın təşkil etmişdir. Nəticədə ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə istehlak 1,2 milyon kilovatsaata yaxın artmışdır.
Mövcud iqlim şəraiti ilə bağlı  yanğın təhlükəsizliyi məsələsi daima diqqət mərkəzində saxlanılır. TM və KTM-lərin ərazisi quru otlardan təmizlənmiş və yağ tutumlu avadanlıqların alt hissəsindəki yağ çınqıllar yeni təmiz çınqıllarla əvəz edilmiş,  ərazi quru otlardan və yanğın törədə biləcək tullantılardan təmizlənmişdir.

Agdjabedi area close to the power supply from 70 to 10 kV lines (TL), more than 1,800 transformers and complete transformer substations (TP and CTP) through.
According to the information given by  Energy Supply Office of "Azerenerji" JSC to the Press – release of the Joint Stock Company, "Agdjabadi Electric Network" in order to improve the quality of services provided to consumers in the collective reconstruction and repair work carried out during the last three months of this year and successfully implemented.
It should be noted that in preparation for the autumn-winter season, as well as substations and transformers and transformer substations, as well as repair work continues on the current line.
"Reduction of the number of victims is one of the major challenges facing us. Taken in this direction on a regular basis," - said the source told him that the area service company during raids conducted in the illegal use of electricity consumers who are on time and appropriate action taken against them in accordance with the law.
In May of this year has been used a total of 24,4 million kWh of electricity, and that the consumption of 773,000 more than last year. In particular, the constant private consumer group was 2,8 million kWh of electricity consumed. Compared with the same period last year and decreased consumption of 183 kWh. Incidentally, the total consumption during the 5 months of this year compared with the same period last year, an increase of 4,1 million kWh of electricity amounted to 123 million kWh. In particular, the consumption of the population was 18,3 million kWh. As a result, compared to the same period last year increased consumption by 1,2 million kWh.
Climatic conditions  prevailing in the spotlight due to fire safety. TP and CTP equipment with a capacity of dry grass on the bottom of the fat-free and fat in shells were under control, which could cause a fire in the dry grass and clear.
Note that at the end of next season to a successful conclusion the energy suppliers are trying to perform all the duties.