ŞƏBƏKƏLƏRDƏ KEYFİYYƏT GÖSTƏRİCİLƏLRİ DAHA DA YAXŞILAŞDIRILIB
İstehlakçıların elektrik enerjisinə olan tələbatını tam və keyfiyyətli şəkildə ödəmək məqsədilə generasiya güclərinin artırılması ilə yanaşı, paylayıcı elektrik şəbəkələrinin genişləndirilməsi istiqamətində də mühüm addımlar atılır. Digər enerji obyektləri kimi “Ucar Elektrik  Şəbəkəsi” (EŞ) müəssisəsində də yenidənqurma və təmir işləri uğurla həyata keçirilir. Sözügedən müəssisədən “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, “Ucar” EŞ-in kollektivi 2014-cü ilin birinci rübü ərzində 4,7 km 10 kV-lik, 6,2 km 0,4 kV-lik xətlərini təmir ediblər. Bu müddət ərzində 36 ədəd transformator da təmir olunaraq yenidən istismara verilib.
Şəbəkənin energetikləri aprel ayı ərzində də 10 kV-lik elektrik veriliş xəttinin 3 km-də əsaslı və cari təmir işləri aparıblar. Bu proses paralel olaraq 0,4 kV-lik xətlərdə (5 km) də görülüb. Trans­formator məntəqəsinin 7-də isə əsaslı və cari təmir işləri aparılıb. Onu da qeyd etmək yerinə düşərdi ki, energetiklər transformatorların nominaldan artıq yüklənməsinin qarşısının almaq məqsədilə fazalar arası yüklər mütəmadi olaraq ölçür və müvafiq tədbirləri həyata keçirirlər.
Yeri gəlmişkən, mövcud iqlim şəraiti ilə bağlı  yanğın təhlükəsizliyi məsələsinin daima diqqət mərkəzində saxlanılır. TM-lərin ərazisi quru otlardan təmizlənmiş və yağ tutumlu avadanlıqların alt hissəsindəki yağ çınqıllar yeni təmiz çınqıllarla əvəz edilmiş,  ərazi quru otlardan və yanğın törədə biləcək tullantılardan təmizlənmişdir. EVX-lərin trassası da yaşıl kütlələrdən təmizlənmişdir.
Sonda onu da bildirək ki, mövsümün uğurla başa çatdırılması istiqamətində enerji təchizatçıları öhdələrinə düşən vəzifələri layiqincə yerinə yetirməyə çalışırlar.

QUALITY INDICATORS ARE IMPROVED AT THE NETWORKS
Electric generating capacity to meet growing demand and quality , along with the expansion of electric distribution network , we are taking important steps in the direction. Like other energy facilities , "Ucar Electric Networks " (EN) reconstruction and repair work is carried out successfully. According to the information given to "Azerenergy " JSC by the  press release  of the staff of  "Ucar" EN during the first quarter of 2014 , 4.7 km of 10 kV, 6.2 km of 0.4 kV repaired said. During this period, 36 transformers were repaired and put back in operation.
During the month of April 10 kV power transmission line network 3 km from the capital and maintenance repair work is carried out . In parallel with this process, 0,4 kV (5 km) it was done. Transformation repair station work was carried out on 7. It should be noted that the load between the supply phases in order to prevent overloading of the transformer and the action face of appropriate measures is performed at regular intervals.
According to the source , we note that the dates specified in the approved plan and operate successfully in the presence of other repair work is carried out to implement the measures .
By the way , the issue of fire safety in relation to climate change in the spotlight. TP- intensive equipment in dry grass at the bottom and skim fat in shells were controlled, which may cause a fire in the dry grass and cleaned the area. TL clear traces of green mass.
Note that at the end of the season in the successful completion of the energy suppliers are trying to perform all the duties.